Bývalá marketingová šéfka Novy Nováková začala řídit komunikaci ministerstva obchodu

Ředitelkou odboru komunikace a marketingu ministerstva průmyslu a obchodu je Miloslava Nováková, někdejší dlouholetá šéfka marketingu televize Nova. Ve vedení nejsledovanější soukromé stanice v Česku skončila loni v září, její místo počínaje únorem obsadil Ondřej Křivka.

Miloslava Nováková pracovala pro Novu od roku 1999, podle informací Médiáře je formálně ještě do konce února zaměstnankyní televize.

V komunikačním odboru zmíněného resortu není jedinou televizní tváří. Tiskovou mluvčí ministerstva se začátkem února stala Veronika Forejtová, bývalá reportérka Novy.

TISKOVÁ ZPRÁVA:

Ředitelkou odboru komunikace a marketingu MPO je Miloslava Nováková

9. 2. 2012

Odbor komunikace a marketingu Ministerstva průmyslu a obchodu povede Miloslava Nováková, která stála přes 12 let v čele komunikace TV Nova a posledních 6 let patřila k nejužšímu vedení skupiny Nova Group. Po celou dobu působila ve správní radě Nadace Nova.

„Jsem rád, že se mi podařilo získat Mílu Novákovou jako jednu ze špiček a nejvýraznějších osobností v oboru marketingu a PR v této zemi pro Ministerstvo průmyslu a obchodu. Věřím, že její zkušenosti z dosavadní profesní kariéry výrazně přispějí ke zkvalitnění komunikace klíčových strategických dokumentů MPO, jako jsou Strategie konkurenceschopnosti či Energetická koncepce. Od jejího příchodu na ministerstvo si slibuji i větší otevřenost celého úřadu a posílení principů transparentnosti,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

„Vize a její naplnění - to je to, co charakterizovalo můj příchod do TV Nova v roce 1999. Mám pocit, že jsem ve stejné situaci i dnes. Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba má hned několik smysluplných vizí a proto jsem se příliš dlouho nerozmýšlela, zda mu pomoci s jejich naplňováním,“ říká Miloslava Nováková.

Dosavadní ředitel odboru a tiskový mluvčí Pavel Vlček se rozhodl pro jinou pracovní nabídku v oblasti průmyslu a obchodu.