Bývalá šéfka E15 spouští Newstream.cz, financuje ho miliardář Lapčík

Tereza Zavadilová stojí v čele nového webu o penězích. Ten na podzim přidá i videoobsah.

Tereza Zavadilová je šéfredaktorkou nového webu Newstream.cz

Tereza Zavadilová je šéfkou nového webu Newstream.cz. Repro: newstream.cz

Odstartoval nový byznysový web s názvem Newstream.cz. Chce inovativní formou přinášet ekonomické zpravodajství s důrazem na finance a také na obsah z oblasti byznysu a životního stylu. Vydavatelem je nově založená akciová společnost Newstream Agency se sídlem v pražském Karlíně.

„Chceme se během krátké doby dostat mezi pět největších byznysových webů. Zároveň se zavážeme čtenářům, že nebudeme obsah zavírat za paywall. Současná doba je přelomová v tom, že demokratizuje přístup k věcem pro všechny, a to je i v naší DNA,“ uvádí Tereza Zavadilová jako ředitelka nového projektu. Zavadilová donedávna řídila ekonomický deník E15 vydavatelství Czech News Center. Následně měla působit jako šéfka nového webu o financích a investičním bankovnictví Financiers.cz vydavatelství CMI News (to stejně jako Czech News Center spadá pod Czech Media Invest kolem Daniela Křetínského), ale sešlo z toho.

V redakci Newstreamu jsou také Petra JansováVeronika Kudrnová, které přišly z E15. Stálými spolupracovníky redakce jsou Viliam Buchert, bývalý zástupce šéfredaktora deníku MF Dnes a následně redaktor Reflexu, a Stanislav Šulc, jenž byl dosud zástupcem šéfredaktora Deníku. Další redaktoři mají přijít, kromě toho se chystá spolupráce s externisty.

Finančním partnerem v projektu je miliardář Radomír Lapčík z Trinity Bank. „Dlouhodobě si myslím, že byznysové zprávy jsou důležité - národní hospodářství je pilíř státu a osobní finance řeší každý z nás. Pro všechny je tedy nezbytné mít v dnešní rozbouřené době kvalitní informace. A ty by měly být zdarma. Proto rád podpořím profesionální novinářský tým,“ říká.

Radomír Lapčík a Jaromír Jágr

Radomír Lapčík a „čestný investor“ jeho Trinity Bank Jaromír Jágr

„Příjmy budou založeny na inzerci, máme vcelku nízkonákladový model,“ podotýká ředitelka Zavadilová. „Úvodní byznysplán jsme dělali na pět let,“ uvedla také, výši Lapčíkovy investice nezveřejnila. Na ekonomice projektu má být zainteresován i redakční tým: „Shodli jsme se s panem Lapčíkem, že čeští novináři obvykle nedostávají od svých vydavatelů moc dobrou motivaci. Proto budeme klíčové lidi motivovat šancí získat za daných podmínek podíl na kapitálu společnosti. Zároveň počítáme i s napojením výkonnostních odměn na hospodářské výsledky webu.“

Kromě zpravodajství a publicistiky plánuje Newstream.cz stavět na vlastní videoprodukci, autorský videoobsah odstartuje na podzim. „Natáčíme seriál Victory Club s lidmi, kteří mají úspěšnou kariéru a mají co předat. Půjde o rozhovory o úspěchu, krizích, leadershipu, motivaci a samozřejmě o penězích,“ říká autor seriálu Stanislav Šulc. „V úvodním dílu se objeví portrét Jaromíra Jágra, první série nabídne celkem desítku prvoligových osobností ze světa byznysu, sportu či kultury.“ Jágr se loni jako „čestný investor“ stal tváří Lapčíkovy Trinity Bank. Režisérkou seriálu je Zora Cejnková, dokumentaristka, která točila třeba Dovolenou v protektorátu.