V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Bývalá šéfka IKO Cable Erika Luzsicza rozjíždí konzultační firmu Axocom

Šéfka RRTV Kateřina Kalistová, Erika Luszicza a šéf Atmedia Petr Majerik na čtvrteční konferenci Digimedia

Šéfka RRTV Kateřina Kalistová, Erika Luszicza a šéf Atmedia Petr Majerik na konferenci Digimedia letos v červnu

Na český trh v prosinci vstoupila nová mediální společnost Axocom. Firma bude na českém, slovenském a maďarském trhu zastupovat 21 televizních programů a desítku dalších projektů. ČTK to řekla majitelka firmy Erika Luzsicza, donedávna ředitelka jiné televizní společnosti, tuzemské pobočky maďarské kabelové firmy IKO Cable. Ve firmě dělá také Tom Hidvégi, dlouholetý spolupracovník majitelky, komunikaci a marketing firmy řídí Tomáš Hons.

Služby Axocomu využívá právě IKO Cable pro televizní stanice Film+ a Fishing & Hunting nebo společnost Viacom pro televizní stanice Nickelodeon, Nickelodeon Jr, Nickelodeon HD, Comedy Central Extra, MTV European CZ, VH1, VH1 Classic, MTV Hits, MTV Rocks, MTV Dance a MTV Live HD. Axocom dále zastupuje tematické televizní stanice English Club TV SD a English Club TV HD a pět ruských tematických televizních stanic v čele s Channel 1 Russia.

Axocom se koncentruje na konzultační, distribuční a servisní služby mediálním, především televizním společnostem. Těm nabízí služby počínaje plánováním struktury obsahu vysílání a jeho nákupem, přes zajišťování dabingu, upoutávek, stavby programu a zajištění playoutu až po stavbu placených televizních kanálů na klíč. Firma dále zabezpečuje jak strategické marketingové služby a komunikaci pro jednotlivé placené televizní kanály.

Firma rovněž nabízí poradenství v oblasti českého a středoevropského mediálního trhu. Má jít především o sestavování programových nabídek a technik jejich prodeje pro telekomunikační společnosti v různých zemích střední a východní Evropy a o doplňkové mediální služby pro nové platformy. Tou první v nabídce Axocom je hudební databáze a obchod Muzzia.