Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Bývalí manažeři ČT Lambert, Oravcová a Krumpár vedou České energetické centrum

Alternativní dodavatel energie České energetické centrum postavil své vedení na někdejších manažerech České televize z dob jejího generálního ředitele Jiřího Janečka. František Lambert, Lujza Oravcová a Pavel Krumpár se funkcí ujali 1. května, až nyní to oznámila mediální zástupkyně podniku Veronika Čížková.

Lambert je generálním ředitelem Českého energetického centra, Oravcová finanční ředitelkou, Krumpár ředitelem zákaznického servisu, marketingu a PR - působí tedy v podstatě na týchž postech, které měli v ČT.

V televizi dělal Lambert mezi červencem 2003 a prosincem 2007 postupně vrchního, programového a finančního ředitele, předtím z pozice generálního ředitele vedl společnost Kovosvit. Po rozepři s Janečkem a odchodu z ČT působil jako šéf Klinického centra Iscare a firem LA composite a Labra SÚ.

Oravcová působila ve Slovenské televizi jako ekonomická ředitelka a vedoucí finančního útvaru a daní, později se stala vedoucí ekonomického úseku a finanční ředitelky v České televizi. Tam skončila v září 2011, podala výpověď před příchodem nového šéfa Petra Dvořáka.

Krumpár byl v ČT obchodním ředitelem a šéfem pro strategický rozvoj, odešel v říjnu 2009. Dělal také ředitele pro obchod a marketing ve společnosti Kertak Nanotechnology či account directora v reklamní agentuře Ogilvy & Mather.

České energetické centrum dodává energie (elekřinu, plyn) a služby pro domácnosti i malé a střední firmy. V regionu střední Evropy má přes 250 tisíc zákazníků, přímo v Česku přes 110 tisíc odběratelů.