Na reklamním festivalu v Cannes se rozběhlo mezinárodní klání mladých kreativců Young Lions, vítězů z jednotlivých zemí, včetně českých mladých lvů. Brief za sebou už má kategorie Print, proběhl v neděli. Barbora a Artiom z Triadu popsali, jaký inzerát mají vyrobit pro WWF, podívejte.

Bývalý moderátor Událostí ČT Roman Pistorius přechází do zpravodajství televize Nova

Měsíc po převratné změně hlavní zpravodajské relace České televize, která s sebou nesla i obměnu moderátorského týmu, odchází jedna z někdejších hlavních tváří veřejnoprávního zpravodajství ke komerční konkurenci.

Roman Pistorius, který v březnu přestal Události moderovat a dál měl pracovat jako režisér zpravodajství, nyní Českou televizi opouští. Od června bude pracovat jako editor ve zpravodajství televize Nova. Médiáři to sám potvrdil.

Pistorius byl v redakci zpravodajství ČT zaměstnán deset let, od dubna 2002. Dělal vedoucího vydání, pak i moderátora Událostí. Aktuálně na obrazovce tvořil dvojici s Marcelou Augustovou, která Události uvádí dál.

Do komerční Novy se Pistorius vrací, pracoval v ní do léta 1999 jako redaktor a moderátor.

Zpravodajství Novy momentálně prochází personální obměnou, a to po nedávném nástupu někdejšího šéfredaktora Blesku Vladimíra Mužíka do čela redakce.