Někdejší producent Ulice Michal Reitler chystá v ČT kriminálku Oddělení vražd

Případy pražské mordparty přepisuje do televizní podoby Jan Malinda, dramaturguje spolutvůrce Kriminálky Anděl Tomáš Feřtek.

Hlavní postavy seriálu Oddělení vražd. Foto: ČT

Stěžejními seriálovými postavami jsou Ondřej Vetchý jako vyšetřovatel major Tomáš Kozák, netrpělivý, tvrdá nátura, přezdívaný Pan Správný, Bolek Polívka jako major Václav Plíšek, zkušený kriminalista, autorita týmu, Filip Blažek jako sveřepý kapitán Martin Pražák, Petr Stach jako lehkonohý kapitán Petr Anděl, Miroslav Vladyka jako poručík Víťa Sršeň, policista, který navzdory svému věku nic velkého nedokázal, a Miroslav Hanuš jako šéf oddělení vražd, major Josef Korejs. V seriálu mají být i výrazné ženské postavy, například Sabina Remundová v roli státní zástupkyně, Petra Hřebíčková jako televizní reportérka či Zuzana Onufráková jako policejní tisková mluvčí. Foto: ČT

Po Policajtech z centra, aktuálně vysílaném cyklu na ČT1, uvede veřejnoprávní televize další kriminální seriál, s pracovním názvem Oddělení vražd. Policajti z centra vznikli v produkci Petera Kršáka, bývalého spolumajitele televize Nova, Oddělení vražd - inspirované skutečnými kriminálními kauzami, které vyšetřovali a uzavřeli policisté 1. oddělení pražského policejního ředitelství - si ČT vyrobí sama.

V pondělí padla první klapka, vysílat se má počátkem roku 2014.

Krimiseriál vzniká v tvůrčí producentské skupině Michala Reitlera. Scénáře k seriálu píše Jan Malinda, spisovatel a redaktor Magazínu MF Dnes, dramaturgem je Tomáš Feřtek, bývalý redaktor Reflexu, který později pracoval mimo jiné na původním seriálu televize Nova Kriminálka Anděl. Seriál režírují Dan Wlodarczyk a Peter Bebjak.

„Seriál nebude klasickou detektivkou s okruhem podezřelých, kde vina padá tu na toho, tu na onoho a v poslední minutě se překvapivě vyloupne pachatel. Policejní práce totiž vypadá jinak. Policisté relativně brzy vědí, kdo je pachatelem, ale musí mu zločin dokázat, musí se vypořádat s předpisy a termíny soudů a státních zástupců. Vzhledem k tomu, že je to často závod s časem, tak o napětí věru není nouze,“ přiblížil Feřtek.

Producent nového cyklu Michal Reitler v minulosti několik let zodpovídal na Nově za výrobu denního seriálu Ulice. Od března 2012 je jedním z producentů České televize, a to v oblasti hrané a zábavní tvorby. Loni na podzim uvedl na obrazovku ČT1 podvečerní soutěž Můžeme dál?.

Nyní kromě Oddělení vražd též v ČT vyrábí svérázný projekt Neviditelní „zprávu o dnešním stavu vodnictva v Čechách“. Autorem scénáře a režisérem je Radek Bajgar, výkonným producentem Petr Erben - také oni jsou někdejšími výraznými tvůrci pořadů televize Nova.