Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Bývalý programový ředitel TV Barrandov Sidovský uvádí mobilního regionálního průvodce

Na aplikaci pracuje „stará parta“ z televize Barrandov.

Janis Sidovský představil aplikaci v berounském golfovém resortu

Janis Sidovský představil aplikaci v berounském golfovém resortu

Firma Celebrity Management bývalého programového ředitele televize Barrandov Janise Sidovského a zpěváka Pavla Vítka uvede na trh mobilní aplikaci Czech Region Guide, průvodce lokálními místy s možností využít v resturacích, hotelích a dalších provozovnách slevové kupóny. Aplikace bude od 1. května k dispozici pro systém iOS (iPhone, iPad), v září pak pro Android, Windows Phone má přijít až v roce 2014.

Aplikace Czech Region Guide

Aplikace Czech Region Guide

Na aplikaci pracuje „stará parta“ z Barrandova - Sidovský má v týmu Kateřinu Kotalovou, která za stanici mluvila a novému projektu se stará o PR, či Pavla Němečka, v televizi vedoucího marketingu, který nyní v rámci firmy Unigram s kolegou Petrem Ondruszem aplikaci vyvíjí.

„E-turismus má budoucnost,“ řekl dnes Sidovský při představování aplikace v golfovém resortu v Berouně. Aplikace ukazuje místa v kategoriích ubytování, stravování, zábava, turistické cíle, služby, nákupy či sport. Zápisy zahrnují slevy, kontakty, údaje o počasí fota či krátké videorecenze (třeba na hradě rozhovor s kastelánem). Uživatel může do aplikace nahrát vlastní fotky nebo si vést turistický deník.

Aplikace je též propojená s Passbookem od Applu. Vydělávat má především na provizích ze slev v příslušných místech, dále na přednostních výpisech a reklamě. Zatím má nasmlouvaných 20 obchodníků. „Nebudeme jako Slevomat, necháme obchodníkům nastavit si, jakou dají slevu,“ podotkl Němeček. Jak Médiáři řekl Sidovský, aplikace Czech Region Guide se propojí s aktivitami Vltava-Labe-Press.

Zatím pokrývá region Praha-západ, v době spuštění chce nabídnout 250 míst s 60 videorecenzemi. Od 1. května má být kromě české k dispozici i anglická lokalizace, v července ruská, na podzim japonská, počítá se i s dalšími.