V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Bývalý programový šéf Primy Gordon Lovitt znovu dělá pro ČT

Hospoda U druhé šance. Foto pro ČT: Rostislav Šimek

Hospoda U druhé šance. O lidech, kteří začínají znovu. Foto pro ČT: Rostislav Šimek

Jedním z tvůrců vystupujících na čtvrteční tiskové konferenci České televize byl Gordon Lovitt, od dubna 2008 do září 2010 programový ředitel komerční televize Prima. Mezi lety 1998 a 2000 byl Lovitt ředitelem strategického rozvoje a následně programovým ředitelem České televize. V Česku působí od roku 1994.

Pro letošní podzim pro ČT připravil osmidílný cyklus Hospoda U druhé šance, o lidech, kteří začínají znovu a chtějí se rekvalifikovat na kuchaře. Docu-reality show kombinuje soutěž, reality-show a momentálně oblíbené pořady o vaření.

Lovitt funguje jako vedoucí projektu, spolu s Petrem Soukupem, který je zároveň dramaturgem, napsal scénář. Režíruje Jan Bělohlavý. Pořad vznikl v producentské skupině Kateřiny Ondřejkové, bude se vysílat na ČT1 vždy ve středu od 21.20.

Kromě toho Česká televize přichystala na podzim další dva pořady o vaření a gastronomii.

Kateřina Winterová a Linda Rybová v pořadu Herbář. Foto: ČT

Kateřina Winterová (vlevo) a Linda Rybová v pořadu Herbář. Foto: ČT

ČT1 uvede kuchařskou show Herbář zaměřenou na byliny. Provázejí jí hudebnice Kateřina Winterová a herečka Linda Rybová. „Nejen vaříme, ale byliny zpracováváme na kosmetiku, obklady, masti. Jsme novodobé kořenářky,“ přiblížila ve čtvrtek Winterová. Scénář a režii měl Jaroslav Včela, výkonnou producentkou je Klára Dražanová. Série vznikla v producentské skupině Petra Mühla.

Dita Pecháčková vytvořila s Davidem Ondříčkem televizní verzi své kuchařky. Foto: ČT

Dita Pecháčková vytvořila s Davidem Ondříčkem televizní verzi své kuchařky. Foto: ČT

ČT2 uvede šestnáctidílnou kuchařskou sérii Deník Dity P., která vznikla na základě stejnojmenné kuchařky, jež vydala Dita Pecháčková, někdejší úspěšná redaktorka časopisu o vaření Apetit, která nyní řídí magazín Albert v kuchyni. Cyklus režíroval David Ondříček, dramaturgoval Benjamin Tuček, scénář psala Ditina matka Marcela Pecháčková, někdejší vedoucí magazínů Lidových novin a MF Dnes, bývalá zástupkyně šéfredaktora časopisu Instinkt.