Bývalý provozovatel televize Metropol skončil v konkurzu

Pražské studio Metropolu pro živé pořady se odmlčelo v pátek 1. února 2013

Původní studio Metropolu pro živé pořady se odmlčelo v pátek 1. února 2013

Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil konkurz na majetek bývalého provozovatele televizí MetropolPětka, společnost Metropol TV. Firma se podle něj ocitla v úpadku a její reorganizace nepřipadá v úvahu. Věřitelé mají měsíc na přihlášení svých pohledávek, vyplývá z informací v insolvenčním rejstříku. Televize Metropol nyní vysílá prostřednictvím dceřiné společnosti vydavatelské skupiny Mladá fronta, která tvrdí, že s původní firmou nemá žádný právní vztah.

O prohlášení konkurzu soud rozhodl na začátku listopadu. Insolvenční řízení v březnu odstartovala společnost Retro Cafe, které bývalý provozovatel televize údajně dlužil 176.000 Kč za služby a dalších 307.000 Kč na nájemném ve Francouzské ulici v Praze. Dlužník, za kterého nyní vystupuje jednatel Jan Mrázek, se následně k insolvenčnímu řízení připojil. Mrázek je také jediným členem představenstva loni vzniklé společnosti Metropol Production, která firmu Metropol TV převzala.

Dlužník na jaře po zahájení insolvenčního řízení uváděl, že má závazky po splatnosti 85 milionů Kč, nevlastní žádný nemovitý majetek, v účetnictví jen vedl ochranné známky a internetové domény. Společnost ke konci loňského roku hospodařila se ztrátou 131 milionů Kč. Do problémů se dostala na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecké uhelné. Podnikatel letos v březnu náhle zemřel.

Stanice Pětka z ekonomických důvodů ukončila vysílání letos v únoru. Naopak televize Metropol se pod novým provozovatelem, společností MF TV, během roku vrátila k plnohodnotnému formátu. V červnu dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání novou licenci na 12 let pro pozemní vysílání na území Prahy a středních Čech v rozsahu 24 hodin denně.