V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Bývalý redaktor HN a E15 spustil šoubyznysové zprávy Borovan.cz

Web Aleše Borovana má být po projektu publicisty Miroslava Motejlka další, který chce peníze na provoz získávat přímo od čtenářů.

Na internetu odstartoval specializovaný web Borovan.cz, zaměřený na zábavní průmysl, média a reklamu. Zaměřuje se na zpravodajství a komentáře z televizního byznysu, akciových trhů, filmu, hudby nebo koncertní branže. Jde o projekt Aleše Borovana, ekonomického novináře, který v minulosti psal do Hospodářských novin a pak deníku E15. S jeho webem spolupracuje i několik externistů.

„Naším heslem je ‚follow the money‘. Budeme jedním z prvních českých médií, které pokryje všechna odvětví zábavního průmyslu, tedy trh s ročním objemem 30 až 40 miliard korun,“ říká vydavatel Aleš Borovan. Nabídne i glosy denních událostí nebo recenze aktuálních a přínosných počinů (filmy, seriály, knihy, CD, DVD) mainstreamové a alternativní scény.

Po projektu Motejlek.com publicisty Miroslava Motejlka má jít o další internetové zpravodajství, které bude chtít peníze na provoz získávat přímo od čtenářů. Jednou z variant, jak Médiáři řekl Aleš Borovan, jak obsah monetizovat, je právě jeho zpoplatnění (provozovatel testoval konkrétně nasazení platební metody PayPal).