Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Bývalý šéf Barrandova Robert Kvapil v Soukupově Empresa Media skončil

Kvapil opouští televizní byznys - od listopadu 2008 do září 2011 vedl obchod ČT, od podzimu 2012 napravoval Barrandov a Metropol.

Mediální firmu Empresa Media Jaromíra Soukupa opustil oficiálně ke konci února Robert Kvapil, donedávna generální ředitel Soukupovy celoplošné televize Barrandov, v poslední týdnech krizový manažer televize Metropol vysílající pro Prahu a střední Čechy.

Zvěst, kterou přinesl Borovan.cz, potvrdil Médiáři sám Kvapil. „Ano, má role byla v krizovém řízení televize Barrandov, kde hlavním úkolem bylo televizi finančně a personálně stabilizovat a připravit pro její standardní provoz,“ uvedl.

„V rámci televize Metropol byla situace podobná včetně vyhotovení due diligence pro investora, zda do televize vstoupit, či nikoli. Tyto úkoly byly splněny a tím má role skončila v rámci celé skupiny,“ dodal.

O Metropol Soukup v lednu projevil zájem a Kvapil pro něj od 4. února prováděl prověrku hospodaření a finanční situace této stanice, která začala kolabovat poté, co jejímu původnímu majiteli a investorovi Luboši Měkotovi, spoluprivatizátorovi Mostecké uhelné, obstavila policie koncem loňska majetek.

Televizi Barrandov Kvapil jako generální ředitel vedl od loňského 1. října, kdy ji Soukup koupil, do letošního 12. února, kdy ho vystřídal Roman Bradáč - tehdy Empresa Media oznámila, že „Kvapil má být odpovědný za rozvojové projekty v rámci skupiny Médea“, Soukupovy mediální agentury.

Tím jediným projektem byla právě prověrka hospodaření Metropolu - Soukup teď bude rozhodovat, zda televizi převezme. Kvapilovo další angažmá zatím jasné, jisté je jen, že bude mimo Empresa Media.

Arbo, ČEZ, Lesy ČR, ČT, Empresa Media

Robert Kvapil v letech 1999 až 2002 pracoval jako marketingový analytik ve společnosti IP Praha (později ARBOmedia), prodejce reklamního času České televize a rozhlasu, pak v ČEZ na různých postech až po ředitele marketingu a podpory prodeje. Od února 2006 byl rok a půl v státních Lesech ČR, kde vedl marketing a vztahy s veřejností.

V srpnu 2007 si založil vlastní firmu TRV pro likvidaci energetických odpadů, v listopadu 2008 ji převedl na Jiřího Zingroše.

Právě od listopadu 2008 až do září 2011 dělal za generálního ředitele Jiřího Janečka v České televizi, jako obchodní a marketingový ředitel. Výpověď dal před příchodem Janečkova nástupce Petra Dvořáka.

Pak Kvapil od 1. listopadu 2011 nastoupil do Soukupovy mediální agentury Médea jako ředitel pro strategii a vnější vztahy. V září 2012 se pak stal předsedou představenstva Soukupovy televize Barrandov.