V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Bývalý šéf ČT a Óčka Balvín je zpátky v televizním byznysu

Balvínem zastupovaná služba Tv4you má zpřístupňovat televizní vysílání pro mobily. Start chystá na polovinu října.

Jiří Balvín v roce 2011 před pražským sídlem televize Óčko. Foto: Profimedia.cz

Jiří Balvín v roce 2011 před pražským sídlem televize Óčko. Foto: Profimedia.cz

Bývalý generální ředitel České televize, pozdější šéf hudební televize Óčko a pak ministr kultury v Rusnokově „vládě odborníků“ Jiří Balvín bude znovu činný v televizním byznysu. Má být menšinovým podílníkem ve společnosti Tv4you, jež hodlá nabízet bezplatné sledování televizního vysílání na mobilních zařízeních. Firma nyní s poskytovateli jedná o zavedení služby i pro placené televize. Spuštění služby předpokládá v polovině října, řekl ČTK Balvín.

Firma zatím není zapsána v obchodním rejstříku, Balvín ani neřekl, kdo by měl být spoluvlastníkem, respektive spoluvlastníky.

Nová služba má podle něj nejdřív umožní sledovat volně přístupné kanály na mobilních zařízeních jako jsou chytré telefony nebo tablety. Vedle toho firma jedná i s poskytovateli placených televizí, kterým by tuto službu nabízela pro jejich předplatitele. „Tato zařízení si sebou vozíte na chalupu, do práce nebo do restaurace. V momentě, kdy se připojíte na wifi, můžete sledovat svou vlastní domácí televizi,“ popsal Balvín a dodal, že pro diváka bude základní služba poskytována bezplatně.

Podmínkou využití služby personálního streamingu, jak službu Tv4you nazývá, je mít zaplacená práva pro sledování televize. V případě kanálů šířených pomocí pozemního vysílání (DVB-T) je tedy třeba mít zaplaceny koncesionářské poplatky. U placených kanálů, které divák sleduje například prostřednictvím kabelové televize, bude zajištěno jejich sledování díky plánované spolupráci společnosti Tv4you a kabelových operátorů či dalších šiřitelů vysílání.

Společnost se neobává možného zneužití televizního signálu. „Naše technické řešení nedovoluje jakékoliv zneužití vysílaného obsahu ať jeho pozměněním či nelegálním šířením dál,“ prohlásil Balvín. Možnost sledovat televizi na mobilním zařízení má uživatel také při cestách do zahraničí.

Firma spolupracuje s mediálním zastupitelstvím Atmedia při prodeji reklamy.