Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Bývalý šéf ČT24 Roman Bradáč výkonným ředitelem televize Barrandov

Po čtyřech měsících střídá ve funkci Radka Žádníka, s nímž před časem za šéfa Jiřího Janečka působil ve vedení České televize.

Někdejší ředitel veřejnoprávního zpravodajství a tedy i kanálu ČT24 a předloňský neúspěšný kandidát na generálního ředitele České televize Roman Bradáč se stal výkonným ředitelem televize Barrandov, kterou vlastní mediální podnikatel Jaromír Soukup. Bradáč má zodpovídat za výrobu a program.

Oficializuje se tím Bradáčovo působení na Barrandově, kde od loňska působil jako externí poradce. „V posledních měsících spolupracoval s TV Barrandov, pro niž pomáhal od základů vystavit produkční tým nové zpravodajské relace, kterou stanice začala vysílat od začátku letošního roku pod názvem Hlavní zprávy,“ uvedla mluvčí stanice Martina Slavíková.

Funkci výkonného ředitele pro provoz televize měl od října na starost Radek Žádník, bývalý šéf programových okruhů ČT. Ten ale spolu s programovým ředitelem Markem Stonišem nedlouho po nástupu o funkci přišel, kvůli špatné sledovanosti lednového programového schématu.

Podle mluvčí Slavíkové je Bradáčova funkce nadřazená pozici programového ředitele, která po Stonišově odchodu zpět do vedení časopisu Instinkt zatím není obsazená.