Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Bývalý šéf programu Primy pro ni s Pawlowskou chystá nový sitcom

O nové situační komedii přemýšlí i konkurenční Nova, které fungoval Comeback i Hospoda.

Bývalý programový ředitel televize Prima Gordon Lovitt se spolu s publicistikou a manažerkou nových formátů knižního nakladatelství Albatros Media Halinou Pawlowskou podílejí na vzniku nové situační komedie právě pro televizi Prima.

Médiáři to řekl generální ředitel Primy Marek Singer. Nevyloučil, že nový sitcom může být uveden už letos na podzim.

Lovitt, který vedl program Primy od jara 2008 do září 2010, a Pawlowská, jež se naposledy na obrazovce Primy objevila v pořadu o grilování s kuchařem Pohlreichem, pracují pro externí produkční společnost Closer. Ta pro Primu už připravuje úspěšnou týdenní show S Italem v kuchyni (producentem je Jiří Kratěna).

Externích produkcí Prima využívá hojně. Kromě Closer pro ni dělají Real TV bývalého hlasatele Petra Lesáka (pořady Prostřeno, Top Star magazín, Jak se staví sen, Jste to, co jíte, nově menZone a Nové hnízdo), Core Production Radko Janouška, bývalého manažera projektů jako VyVolení či Bar (seriál Cesty domů) a nově RB production Romana Buti (ten též bude nový pořad Těžká dřina pro Prima Cool moderovat).

Nový sitcom chce i Nova

Konkurenční Nově fungoval sitcom Comeback a stále solidních čísel dosahuje několikátá, letní repríza Hospody. Comebacku odvysílá na podzim 8 premiérových epizod, a žánr by chtěla na obrazovkách posílit další novinkou.

„Víc a víc atmosféra v České republice je pro komedie, lidé se chtějí u televize bavit. Intenzivně pracujeme, abychom měli divákům co nabídnout,“ prohlásila před týdnem na tiskové konferenci k programu podzimu 2011 programová ředitelka Novy Alex Ruzek.

„Není legrace udělat kvalitní sitcom. Nový sitcom bych určitě rád viděl, je otázka, jestli ho dáme dohromady,“ doplnil ji generální ředitel televize Jan Andruško.