Bývalý šéf zpravodajství Novy Jan Vávra nastoupil na pražský magistrát

Vávra se má starat o internetový portál Praha.eu s ročním rozpočtem kolem 100 milionů korun. Na další miliony korun by měl vliv v případě, že by převzal Pražské listy.

  • ČTK
  • 23. 04. 2011 12:15

Na odbor komunikace pražského magistrátu nastoupil bývalý šéfredaktor zpravodajství televize Nova Jan Vávra. Stal se vedoucím jednoho z oddělení, které má na starosti vnitřní a vnější komunikaci. ČTK to zjistila z internetových stránek pražského magistrátu. Podle některých spekulací je Vávra člověkem, za kterým stojí pražská ČSSD. Vávra to ale odmítá.

Podle šéfky odboru komunikace a mluvčí magistrátu Terezy Krásenské Vávra vyhrál výběrové řízení na toto místo, které bylo vytvořeno v rámci nedávné reorganizace. „Má za úkol převzít z odboru informatiky správu portálu www.praha.eu,“ řekla ČTK Krásenská.

Podle Vávry bude do jeho kompetencí patřit veškerá prezentace Prahy na internetu, dále interní komunikace v rámci úřadu. „Spadá do toho také informování veřejnosti na základě zákona číslo 106 o poskytování informací,“ řekl ČTK Vávra. Podle Vávry se jedná i o tom, že by měl na starosti vydávání radničního měsíčníku Pražské listy.

Podle některých spekulací má být Vávra člověkem, přes něhož by získala svůj vliv na tomto odboru sociální demokracie. Podle neoficiální dohody v rámci koalice si totiž vliv na celý odbor komunikace vyhradil primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Navíc jen pražský internetový portál má podle informací ČTK roční rozpočet kolem 100 milionů korun. Na další miliony korun by měl Vávra vliv v případě, že by převzal Pražské listy.

Vávra ale jakoukoli spojitost s ČSSD odmítá i přesto, že jej novináři v minulých měsících několikrát viděli, jak si vlastními klíči odemykal kancelář klubu ČSSD ve druhém patře radnice na Mariánském náměstí. „To bylo z toho důvodu, že jsem neměl kancelář na odboru. Byl to problém se zařízením kanceláře, takže jsem byl provizorně tam. To mělo jen tenhleten důvod,“ řekl ČTK Vávra.

Vávra se na pražském magistrátu pohybuje už několik měsíců, účastnil se i několika posledních jednání zastupitelstva.

Jan Vávra je znám svým působením ve funkci šéfredaktora zpravodajství televize Nova. V posledních letech byl šéfem pražské pobočky švédské produkční společnosti Strix Television, která se zaměřuje na produkci televizních soutěží a reality show. Strix patří švédské mediální skupině Modern Times Group, stejně jako poloviční podíl v televizi Prima. Vávra ČTK řekl, že společnost Strix už opustil.

Na konci roku 2009 se Vávra hlásil také do výběrového řízení na ředitele pražské zoo, komise pak ale vybrala současného šéfa Miroslava Bobka.