V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

„Byznys model hledáme.“ Facy dělá z obličeje animace „lepší než Animoji“

Facy divákům AppParade předvedl Jurij Vančický

Aplikaci Facy divákům AppParade předvedl Jurij Vančický

Studio RedTag vyvinulo aplikaci Facy, která v reálném čase nahradí obličej za pohyblivou animovanou postavu. Na výběr je mnoho možností, ať už je to lebka, maska nebo animovaný lidský obličej. Facy představil Jurij Vančický na 30. soutěžní přehlídce AppParade.

Facy mění váš obličej v reálném čase. Na výběr je hned několik možností

Facy mění váš obličej v reálném čase. Na výběr je hned několik možností

„Už jste to možná viděli u Animoji, my jsme to posunuli ještě dál, věci jako mrkání a další jsou mnohem pokročilejší,“ prohlásil Vančický. Novinku prezentoval společně s Patrikem Prepslem, který na minulé AppParade předvedl podobnou apku FaceOut.

Animace zvládají napodobovat různé pohyby a grimasy, jako je vyplazování jazyka, v možnostech je také rozbití obrazovky hlavou. „Momentálně hledáme byznys model, ještě nevíme, jak na tom budeme vydělávat,“ dodal. Apka zatím podle Vančického může s nadsázkou sloužit třeba jako únik před investory. Dostupná je zatím pouze pro iOS.