Cannes Lions: „mladé lvice“ ze Saatchi verbovaly proti korupci

Finalistky kategorie Print soutěže mladých kreativců Young Lions Markéta Kolodžejová a Mayya Khabirova se na mezinárodní úrovni nedostaly na příčky vítězů, jsou ale spokojeny.

Nejvěhlasnější reklamní festival na světě probíha ve francouzském letovisku Cannes. Foto: Honza Marcinek, Flemedia

Nejvěhlasnější reklamní festival na světě probíha ve francouzském letovisku Cannes. Foto: Honza Marcinek, Flemedia

Markéta Kolodžejová a Mayya Khabirova, první české reprezentantky ve finále soutěže Young Lions na reklamním festivalu v Cannes, měly dostat lidi prostřednictvím celosvětového inzerátu na facebookovou stránku bojující proti korupci. Tu mají návštěvníci „olajkovat“, aniž by jim za to stránka za to cokoli nabídla. Dalším úkolem je připomenout datum 9. prosince, což je den, který Valné shromáždění Organizace spojených národů vyhlásilo 31. října 2003 Mezinárodním dnem boje proti korupci, a to v souvislosti s přijetím Úmluvy proti korupci.

Obě dívky, které pracují v pražské pobočce Saatchi & Saatchi, se v krátkém rozhovoru, který zajistil René Jež ze společnosti Flemedia organizující v Česku národní kola soutěže, svěřily, že byly z takového zadání rozpačité.

„Věděly jsme, že jsme udělaly dobrý vizuál, a jsme s ním poříd spokojené,“ řekly nakonec i navzdory tomu, že se v nejlepší trojici v Cannes neumístily.

Khabirova a Kolodžejová jsou třetím vítězným duem v letošním klání mladých kreativců do 28 let Young Lions. Vyhrály kategorii Print. Soutěž organizuje v České republice zmíněná spolenost Flemedia ve spolupráci s Asociací komunikačních agentur.

Vítězky Markéta Kolodžejová a Mayya Khabirova. Foto: Honza Marcinek, Flemedia

Markéta Kolodžejová a Mayya Khabirova. Foto: Honza Marcinek, Flemedia