V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Cartoon Network startuje v češtině a slovenštině

Lokalizace obsahu podtrhuje snahu televize šířit původní obsah na víc platformách.

Od středy 20. září budou moci diváci v Česku a na Slovensku sledovat produkci placené televize pro děti Cartoon Network v lokálních řečech. „Načasování je strategické ze dvou hlavních důvodů. Spotřeba médií mezi dětmi se posouvá z lineárního modelu na víc platforem. A čekali jsme na dobu, kdy Česko a Slovensko budou vyzrálejší trhy z hlediska digitalizace. Připravujeme totiž i dodatečný digitální obsah, mobilní aplikace, merchandising,“ řekl novinářům v Praze Matthias Heinze, manažer sítě pro východní Evropu a Benelux.

Cartoon Network patří firmě Turner z mediálního koncernu Time Warner, který je v Česku přítomný hlavně jako největší podílník v televizi Nova. odstartoval v říjnu 1992, v Evropě vysílá od roku 1993. Jeho obsah zahrnuje výhradně animovaná díla, přináší hlavně komediální a dobrodružné seriály, cílí na chlapce a dívky ve věku od 6 do 12 let.

Raketové holky (The Powerpuff Girls)

Raketové holky (The Powerpuff Girls)

Mezi lokalizovanými novinkami bude od září seriál Zataženo, občas trakaře (Cloudy with a Chance of Meatballs), navazující na film z roku 2009, či nová série Raketových holek (The Powerpuff Girls), seriálu uvedeného už v roce 1998 a oceněného na Emmy. Od listopadu se pak bude vysílat cyklus OK K.O.! Let’s Be Heroes, s rozšířením do podoby online videa (kratší verze na Facebooku či YouTube) a počítačových her.

Lokalizace má být kompletní, v češtině se objeví všechny pořady stanice. Cartoon Network v uplynulých měsících pracoval na dabingu stovek hodin obsahu, stará se o to jeho produkční tým o 15 až 20 lidech, hlavním partnerem je přitom společnost SDI Media, k tomu projektově přibývají další dabingová studia.