Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Časopis Animáček přebírá od televize Barrandov mateřská Empresa Media

Vedením časopisu byla pověřena Eva Krejčířová, šéfka časopisů Popcorn a Top dívky.

Titulní strana aktuálního Animáčku

Titulní strana aktuálního Animáčku

Vydavatelství Empresa Media mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa přebírá od televize Barrandov, kterou též vlastní, vydávání měsíčníku pro děti od 3 do 6 let Animáček. Vedením časopisu byla pověřena Eva Krejčířová, která ve vydavatelství vede tituly pro mládež Popcorn a Top dívky. Empresa Media vydává i časopisy Týden, Instinkt a Sedmička.

„První číslo Animáčku pod hlavičkou Empresa Media vyjde ve středu 30. ledna,“ informovala výkonná ředitelka firmy Kateřina Jelínková. Lednové vydání Animáčku podpoří kampaň v televizi Barrandov, spoty a sponzorské vzkazy. Ke každému vydání je přibalen dárek, cena je 49 Kč.

Časopis vznikl za předchozího vedení Barrandova, zejména péči tehdejšího šéfa programu a marketingu Janise Sidovského. Tištěný titul je spojen se stejnojmenným pořadem Barrandova, který nové vedení Soukupovy stanice zkrátilo a přesunulo z času 18 až 20 hodin do odpoledních 16.00 až 16.50.