V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Časopis Čilichili spustil mobilní aplikaci WC Guide, průvodce veřejnými záchodky

WC Guide

Časopis Čilichili mobilního operátora Vodafone uvedl mobilní aplikaci WC Guide, která mapuje kvalitu veřejných sociálních zařízení a „pomáhá uživatelům v krizi najít nejbližší útočiště“. V aplikaci je zatím 200 veřejných záchodů v Praze a 100 v Brně.

„Existuje hromada průvodců po restauracích, památkách či galeriích. Průvodce po veřejných záchodcích ale není ani jeden. Přitom každý z nás musí navštívit toaletu zhruba dvaapůltisíckrát za rok. To není možné nadále přehlížet,“ podotkl šéfredaktor Čilichili Michal Schindler.

Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android, v nejbližších týdnech přibude i pro uživatele iPhonů.

Po registraci mohou uživatelé do aplikace sami zadávat další veřejná WC, jejich otevírací dobu a cenu za použití nebo hodnotit jejich čistotu, vybavenost toaletním papírem, ručníky nebo sušáky na ruce, mýdlem a dalšími náležitostmi.

Z průzkumu zmapovaných toalet v Praze vyplývá, že zhruba na 75 % z nich se není čeho obávat. Je tam nejen čisto, ale i toaletní papír, mýdlo, vysoušeč rukou nebo papírové ručníky. Vysloveně tragicky dopadlo v dosavadním hodnocení pouze 5 % veřejných WC.

Na jejich nedostatek v některých lokalitách Čilichili symbolicky upozorňuje dočasným umístěním umělecky ztvárněných mobilních toalet Toi Toi na okraji Letné u Chotkových sadů.