Už příští pondělí proběhne soutěžní přehlídka mobilních aplikací AppParade. Vyhrajte Apple Watch.

Časopis Čilichili spustil mobilní aplikaci WC Guide, průvodce veřejnými záchodky

WC Guide

Časopis Čilichili mobilního operátora Vodafone uvedl mobilní aplikaci WC Guide, která mapuje kvalitu veřejných sociálních zařízení a „pomáhá uživatelům v krizi najít nejbližší útočiště“. V aplikaci je zatím 200 veřejných záchodů v Praze a 100 v Brně.

„Existuje hromada průvodců po restauracích, památkách či galeriích. Průvodce po veřejných záchodcích ale není ani jeden. Přitom každý z nás musí navštívit toaletu zhruba dvaapůltisíckrát za rok. To není možné nadále přehlížet,“ podotkl šéfredaktor Čilichili Michal Schindler.

Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android, v nejbližších týdnech přibude i pro uživatele iPhonů.

Po registraci mohou uživatelé do aplikace sami zadávat další veřejná WC, jejich otevírací dobu a cenu za použití nebo hodnotit jejich čistotu, vybavenost toaletním papírem, ručníky nebo sušáky na ruce, mýdlem a dalšími náležitostmi.

Z průzkumu zmapovaných toalet v Praze vyplývá, že zhruba na 75 % z nich se není čeho obávat. Je tam nejen čisto, ale i toaletní papír, mýdlo, vysoušeč rukou nebo papírové ručníky. Vysloveně tragicky dopadlo v dosavadním hodnocení pouze 5 % veřejných WC.

Na jejich nedostatek v některých lokalitách Čilichili symbolicky upozorňuje dočasným umístěním umělecky ztvárněných mobilních toalet Toi Toi na okraji Letné u Chotkových sadů.