Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Časopis Ekonom má novou podobu od autorů designu Respektu či Živlu

Redakci také posílili Jan Bumba z Českého rozhlasu, Pavel Taněv, kdysi v Reflexu, a Eva Hníková z Lidových novin.

Nová podoba titulní strany Ekonomu od studia ReDesign

Nová podoba titulní strany Ekonomu od studia ReDesign

Ekonomický týdeník Ekonom vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly přichází v lednu s novým designem titulní strany i vnitřní podoby časopisu. Dělalo ho studio ReDesign, které je podepsáno pod časopisovou podobou názorového týdeníku Respekt téže mediální skupiny či časopisu Živel.

Nová podoba titulní strany umožňuje časopis lépe identifikovat v řadě jiných v prodejnách tisku: v horní části totiž zvýrazňuje logo – to zůstává od loňska – a hned vedle toho hlavní titulek. Studio ReDesign navíc pilotně navrhuje i konkrétní titulní strany Ekonomu.

„Zároveň jsme doladili vnitřní podobu Ekonomu nastartovanou razantním zmodernizováním grafiky v říjnu 2011,“ podotkl šéfredaktor Ekonomu Ondřej Neumann.

Redakční tým Ekonomu k 1. lednu posílili tři píšící novináři:

  • Jan Bumba z Českého rozhlasu, který dosud na Radiožurnálu moderoval polední a podvečerní Ozvěny dne.
  • Pavel Taněv, dlouholetý člen týmu týdeníku Reflex, který poslední tři a půl roku pracoval jako editor a redaktor Medical Tribune.
  • Z Lidových novin přichází Eva Hníková, která píše články především z oblasti vědy a vzdělávání.