Časopis MontyRich končí, vydavatel je v konkursu

Milan Charvát

Milan Charvát

Magazín pro úspěšné MontyRich končí. V dnešním newsletteru registrovaným to oznámil jeho šéfredaktor a vydavatel Milan Charvát. Vydavatelská firma MontyRich Group, v níž Charvát drží většinu 83 % prostřednictvím své firmy Charvat Capital, se nachází v insolvenčním řízení na návrh dlužníka. Momentálně je prohlášen konkurs. „Náš tým nyní spustil nový a dovolím si říci, že ještě lepší projekt Warengo.com,“ informuje nicméně Charvát ve zmíněném newsletteru.

Píše, že na nový web se registrovalo přes 1.100 lidí a slibuje „opět zajímavé články o podnikání, investování a osobním rozvoji“. Nový web provozuje firma Warengo Technology, založená letos v srpnu, kterou vlastní Patrik Kudláček. Charvátův MontyRich startoval jako tištěný měsíčník v lednu 2015, stavěl se konkurencí úspěšnějšího a známějšího Forbesu. Ten na srovnávání reagoval nelibě.

Loni v květnu zvolnil na dvouměsíčník, od července už byl čtvrtletník. Chtěl se přitom zaměřovat víc na web, kde na podzim 2013 vznikl, a na pořádání akcí. Poslední se konala letos v červnu, šlo o Invest Summit 2018 v pražském kině Dlabačov, propagovanou jako „největší investiční konference v Česku“.

Vzápětí v červenci se redakce odmlčela na všech sociálních sítích, kde do té doby pravidelně sdílela odkazy na web. Aktivní začala být až dnes, kdy přišla s novým projektem zaměřeným velmi podobně.

Pikantním detailem zůstává, že někdejší šéfredaktor MontyRich Zdravko Krstanov koncem loňska přešel jako autor do Forbesu.

Vydavatelství MontyRich Group zveřejnila své hospodářské výsledky jen jedinkrát, a to za rok 2015, kdy vykázala obrat 829.000 Kč a ztrátu 549.000 Kč.