Časopis Můj svět opouští šéfredaktorka Netolická

Mafra se loučí s další šéfredaktorkou z Baueru. Tereza Netolická Můj svět vedla i zakládala.

Tereza Netolická

Tereza Netolická

Další z časopisů, které od vydavatelství Bauer loni koupil mediální dům Mafra, přišel o svou šéfredaktorku. Čtvrt roku po konci Michaely Kramárové v čele titulu Žena a život odešla z vedení měsíčníku Můj svět Tereza Netolická. Stalo se tak po vzájemné dohodě v úterý 3. září. Médiáři to potvrdilo vedení Mafry i skončivší šéfredaktorka Netolická. Vedení Mafry momentálně hledá její řádnou nástupkyni.

Netolická, někdejší šéfredaktorka časopisu Joy v Burdě, před třemi lety startovala projekt Můj svět v Baueru jako „časopis pro ženy, které ještě nezapomněly číst“. To znamená, že narozdíl od ženských magazínů, které zvolily posun k lifestylu, stavěl Můj svět na tom, že přinášel především hodně textu. Zaměřoval se přitom na ženy od 35 do 55 let.

Časopis startoval v srpnu 2016, kdy poprvé vyšel v tištěném nákladu 150.000 výtisků se zaváděcí cenou 12,90 Kč. Podle prvních oficiálních číslel z ledna 2017 prodeje přesáhly 73.000 výtisků. Cena tehdy činila 14,90 Kč. Za letošní první pololetí podle aktuálních čísel měření Mediaprojekt měl prodával titul v průměru 38.990 výtisků na číslo a měl 76.000 čtenářů. V předchozí vlně Mediaprojektu za poslední kvartál 2018 a první kvartál 2019, kdy titul vykázal 72.000 čtenářů, si Mafra v oficiálním sdělení pochvalovala, že Můj svět „v meziročním srovnání čtenosti vykazuje významný růstový trend a nadále si tak s úspěchem udržuje přízeň svých čtenářů“ a že ukazatel čtenosti tehdy představoval „úctyhodný meziroční nárůst o 22 %“.

Ačkoli pod Mafrou letos časopis zdražil, prodeje následně neklesly. V květnu, kdy ještě stál 19,90 Kč, činil prodej 36.548 výtisků. V červnu, kdy se cena zvedla na 25 Kč, prodal 37.486 kopií, tedy skoro o tisícovku víc. Čerstvější čísla zatím kancelář pro ověřování nákladu ABC ČR nezveřejnila.

Mafra dokončila převzetí časopisů Bauer Media loni v prosinci. Následovaly odchody generální ředitelky Baueru, obchodního ředitelečásti publisherů a pak dvou šéfredaktorek.