Časopis Naše rodina po krátké době opět změnil vydavatele

Tradiční rodinný týdeník se změnil na měsíčník a spadá pod Naše vojsko Emericha Drtiny.

Marcela Kohoutová

Šéfredaktorkou časopisu Naše rodina zůstává Marcela Kohoutová

Časopis Naše rodina opět změnil vydavatele. Na podzim 2020 se jím stala společnost Nakladatelství Naše rodina Pavla Mészárose a Evy Filipové. Rok nato, v listopadu 2021, ji převzala firma Luxia. Jejím majitelem je Emerich Drtina, který zároveň vlastní a řídí nakladatelství Naše vojsko. Časopis se též změnil z týdeníku na měsíčník. „Neutěšená finanční situace, která nastala během pandemie, donutila majitele změnit periodicitu. Ovšem i přes tato opatření hrozil Naší rodině definitivní konec,“ popisuje Drtina nedávnou situaci. „Rozhodl jsem se časopis zachránit. Má to dlouhou tradici, i moje babička jej odebírala. A časopis má dobrou předplatitelskou základnu,“ podotýká nový vydavatel. Od 90. let časopis léta vydával František Talián, předchozí vydavatelé titul koupili od jeho syna Tomáše.

„Vidím v titulu další potenciál. Nejdřív jsem převzal časopis, pak i vytvořil pro jistou část produkce edici Naše rodina. Nyní se tak logo Naše rodina objevuje na některých románech, beletrii či dětských knihách. A nedávno jsme spustili nový web Nase-rodina.eu, včetně nového e-shopu,“ přibližuje majitel Našeho vojska. Šéfredaktorkou časopisu zůstala Marcela Kohoutová, která s Drtinou dlouhodobě spolupracuje například na překladech. Naši rodinu s Naším vojskem také jako autor propojuje Roman Cílek. Ten svými texty přispívá do Naší rodiny a zároveň píše do časopisů Military RevueFakta a svědectví, které vydává Naše vojsko.

Naše rodina byla založena na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Od svého založení stál křesťanský titul na hodnotách nezávislosti, etiky a víry a celou dobu svého fungování usiluje o to, být solidním rodinným časopisem. V obsahu se objevují rozhovory s osobnostmi z oblasti kultury či vědy, tipy na výlety, recepty, rady kutilům i pěstitelům, pohled do historie, retro okénko, témata zdravého životního stylu, tajemna, psychologická a starožitnická poradna, křížovky, kvíz, stránky pro děti a pravidelně také články ze světa víry a duchovních témat. I nový vydavatel vychází z předpokladu, že každá rodina zahrnuje aspoň tři generace a každá z nich by si měla v časopisu najít své čtení.