Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Časopis Prague Pride Mag už vychází dvakrát ročně

Prague Pride Mag

Na obálce jarního čísla Prague Pride Mag je kreativec a producent Yemi A. D., hlavní řečník chystané červnové konference Pride Business Forum, kterou spolek Prague Pride pořádá

Z časopisu Prague Pride Mag, který dosud sloužil jako program výročního pochodu Prague Pride, se stává periodikum. Má vycházet dvakrát za rok. Jedno číslo má vyjít vždy na jaře, druhé v červenci, před zmíněnou letní akcí. Celkově druhé číslo magazínu vyšlo v pondělí 16. dubna, navazuje na číslo o 52 stranách vydané proprvé loni v červenci. Tehdy časopis nahradil programový katalog, jehož rozsah byl omezen na pouhé popisy akcí v programu. Magazín vydává spolek Prague Pride a jeho obsah se zaměřuje témata komunity LGBT a s tím spojená lidská práva.

„Počet aktivit spolku narostl a už v průběhu roku jsme měli spoustu kvalitního materiálu, který by se do festivalového čísla nevešel. A tak vzniklo jarní číslo a časopis začal vycházet dvakrát ročně,“ uvedl předseda spolku Prague Pride Czeslaw Walek.

Prague Pride Mag bude k dispozici zdarma. Zájemcům bude v následujících týdnech volně k dispozici v gay-friendly podnicích v Praze i dalších městech. S distribucí pomáhá síť férových míst kampaně za manželství pro všechny Jsme fér a Česká společnost AIDS pomoc. Výtisk dostanou také účastníci a účastnice květnového běhu proti homofobii Fun & Run a zmíněného červnového Pride Business Fora. Tištěnou verzi si lze objednat v e-shopu Prague Pride.