Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Časopis Prague Pride Mag už vychází dvakrát ročně

Prague Pride Mag

Na obálce jarního čísla Prague Pride Mag je kreativec a producent Yemi A. D., hlavní řečník chystané červnové konference Pride Business Forum, kterou spolek Prague Pride pořádá

Z časopisu Prague Pride Mag, který dosud sloužil jako program výročního pochodu Prague Pride, se stává periodikum. Má vycházet dvakrát za rok. Jedno číslo má vyjít vždy na jaře, druhé v červenci, před zmíněnou letní akcí. Celkově druhé číslo magazínu vyšlo v pondělí 16. dubna, navazuje na číslo o 52 stranách vydané proprvé loni v červenci. Tehdy časopis nahradil programový katalog, jehož rozsah byl omezen na pouhé popisy akcí v programu. Magazín vydává spolek Prague Pride a jeho obsah se zaměřuje témata komunity LGBT a s tím spojená lidská práva.

„Počet aktivit spolku narostl a už v průběhu roku jsme měli spoustu kvalitního materiálu, který by se do festivalového čísla nevešel. A tak vzniklo jarní číslo a časopis začal vycházet dvakrát ročně,“ uvedl předseda spolku Prague Pride Czeslaw Walek.

Prague Pride Mag bude k dispozici zdarma. Zájemcům bude v následujících týdnech volně k dispozici v gay-friendly podnicích v Praze i dalších městech. S distribucí pomáhá síť férových míst kampaně za manželství pro všechny Jsme fér a Česká společnost AIDS pomoc. Výtisk dostanou také účastníci a účastnice květnového běhu proti homofobii Fun & Run a zmíněného červnového Pride Business Fora. Tištěnou verzi si lze objednat v e-shopu Prague Pride.