V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Časopis pro homosexuály Lui vstupuje do běžné distribuční sítě

Rozhovor pro Lui byl na jaře 2010 záminkou pro odstranění Mirka Topolánka z čela ODS. Teď se magazín věnuje prezidentu Klausovi.

Hlavní materiál aktuálního čísla je o prezidentu Václavovi Klausovi a původu jeho přezdívky Kikina, kterému je věnovaná i provokativní titulní strana

Hlavní materiál aktuálního čísla je o prezidentu Václavovi Klausovi a původu jeho přezdívky Kikina, kterému je věnovaná i provokativní titulní strana

Dvouměsíčník Lui, který se zaměřuje především na komunitu gayů, vstupuje v době, kdy je na trhu tři roky, do běžné distribuční sítě. Aktuální číslo je od soboty 17. listopadu v prodeji v pražských sítích trafik Relay a InMedio za cenu 25 Kč. Lui vychází v nákladu 5 tisíc kusů, z toho jedna třetina půjde právě do distribuční sítě Relay a InMedio.

Stávající distribuční kanály - tedy rozdávání zdarma v pražských kavárnách, gay klubech a dalších místech, stejně jako možnost stáhnout si vydání volně z webu www.lui-magazine.cz - zůstávají. Odhadovaná čtenost magazínu je 20 tisíc čtenářů.

Hlavní materiál aktuálního čísla je o prezidentu Václavovi Klausovi a původu jeho přezdívky Kikina, kterému je věnovaná i provokativní titulní strana. Číslo díl nabízí analýzu postojů prezidentských kandidátů vůči komunitě leseb a gayů nebo článek analyzující vztah gayů ke značkám a jejich spotřebitelské chování. Právě gayové patří k ekonomicky silné skupině klientů, která ráda investuje do sebe a svého pohodlí.

Rosta údajně návštěvnost webu časopisu, aktuálně s 50 tisíci uživatelů měsíčně a 190 tisíci zobrazených stránek. „Oslovujeme širokou skupinu čtenářů, kteří se o sebe rádi starají a neváhají do sebe investovat. Jsou to mladí a úspěšní muži a v menší míře také heterosexuální ženy, které mají ke gay komunitě blízko,“ tvrdí šéfredaktor a vydavatel Jakub Starý.