V redakci jsme rádi za Zlatého Gedeperáka, kterého Médiáři za maily k GDPR udělila Barbora Tite.

Časopis Soffa ovládla designová značka Deelive

Se změnou vlastníka ukončil magazín obchodní spolupráci s vydavatelstvím Mladá fronta.

Tištěná verze časopisu Soffa

Dvouměsíčník Soffa, zaměřený na slow living, změnil majitele. Novým většinovým vlastníkem je značka interiérového designu Deelive, respektive pražská firma Deelive atelier, kterou loni založili Marian Švrček a Věra Mrázová. Deelive ve vydavatelské firmě Soffa nově drží 80 %. Menšinový 20% podíl si ponechala šéfredaktorka a jedna ze zakladatelek magazínu Adéla Kudrnová. Vydavatelskou firmu Soffa dosud po pětinách vlastnily Kudrnová, Lenka Hlaváčová, Yasmin Keshmiri Hejduk, firma Skayo Jaromíra Šantrůčka a společnost Air Ventures Václava Pavlečky a Michala a Pavly Nýdrle. Kromě Kudrnové se všichni dosavadní podílníci svých částí firmy vzdali.

I po změně vlastnické struktury zůstává redakční tým beze změn. Soffa zároveň ukončila spolupráci s vydavatelstvím Mladá fronta, které ji od letošního dubna obchodně zastupovalo. Spolupráce tak trvala čtyři měsíce.

Titul začal vycházet v prosinci 2013 na internetu, koncem roku 2015 přešel do tištěné podoby – nejprve pouze v angličtině, se od letošního jara i v češtině. Náklad české verze je 6.000 výtisků, u anglické je to 3.000 kusů. Magazín má 160 stran, je vytištěn na výběrovém papíře o gramáži 150 g a 300 g a je distribuován po celém světě. Každé číslo je tematicky zaměřeno – aktuální vydání nese název Čas, do tisku v nejbližších dnech zamíří Hudba a na podzim to budou Krása a Československo.