Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Časopis Time kupuje zakladatel Salesforce s chotí

  • ČTK
  • 17. 09. 2018 21:30
Šéf Salesforce Marc Benioff na summitu letos v dubnu v Tokiu. Foto: Profimedia.cz

Šéf Salesforce Marc Benioff na summitu letos v dubnu v Tokiu. Foto: Profimedia.cz

Americký časopis Time koupí za 190 milionů dolarů (4,2 miliardy Kč) spoluzakladatel poskytovatele cloudových služeb Salesforce Marc Benioff a jeho manželka Lynne. Oznámil to současný majitel časopisu, firma Meredith. Benioffovi podle svého sdělení kupují časopis sami a společnost Salesforce do transakce nebude zapojena. Manželé se rovněž zavázali, že nebudou zasahovat do denního provozu ani do novinářských rozhodnutí, které bude mít dál na starosti současné vedení.

Time se poprvé začal prodávat v březnu 1923. Teď se podobně jako další časopisy dostal do problémů kvůli pokračujícímu poklesu zájmu o reklamu v tištěných médiích a prodeji na stáncích. Firma Meredith dokončila převzetí magazínu spolu s dalšími publikacemi stejnojmenné firmy Time na začátku letošního roku. Frima vydává také další časopisy, jako People a Better Homes & Gardens. Časopis Time, spolu s dalšími publikacemi Fortune, Money a Sports Illustrated nabídla k prodeji letos v březnu. Jednání o prodeji dalších tří publikací pokračují. Prodej by mohl být dokončen do třiceti dní.

Koupě časopisu je pokračováním trendu, kdy majitelé velkých technologických gigantů kupují zavedené mediální tituly. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos v roce 2013 koupil za 250 milionů dolarů list The Washington Post. Loni Laurene Powell Jobs, vdova po zakladateli Applu Stevu Jobsovi loni prostřednictvím své organizace Emerson Collective ovládla časopis The Atlantic.