Časopis Týden si lze stáhnout do iPhone za 1,59 eur za vydání

Multimediální společnost NewsLab, spadající pod Vltava-Labe-Press, která aplikaci vyrobila, ji prezentuje jako první aplikaci pro iPhony v České republice s placeným mediálním obsahem.

Týden v iPhone (repro: App Store)

Časopis Týden v iPhone (repro: App Store)

Časopis Týden v internetovém obchodě nabídl svou aplikaci pro mobilní telefony iPhone, která funguje i v iPadech a iPodech Touch. Umožňuje za 1,59 eur (zhruba 40 Kč) stahovat aktuální vydání Týdne ve formátu PDF tak, jak vyjde na papíře, a to den před vydáním tištěné verze.

Multimediální společnost NewsLab, spadající pod Vltava-Labe-Press, která aplikaci vyrobila, ji proto prezentuje jako první aplikaci pro iPhony v České republice s placeným mediálním obsahem.

Na vzniku se podílí i společnost Newton Media, monitorující a archivující obsah médií, která dodává materiály z aktuálního čísla Týdne.

Poněvadž si čísla časopisu jde stáhnout elektronicky v téže podobě jako má tištěné vydání a protože je nabízí za cenu téměř totožnou s papírem (tištěný se na stáncích prodává za 40 korun), bude si moci výtisky prodané přes iPhony počítat do celkových prodejů. Auditor prodejů, kancelář ABC totiž k započítání elektronických prodejů vyžaduje právě identickou podobu s papírem a cenu aspoň 51 procent.

Aplikace obsahuje jedno ukázkové číslo zdarma, k jeho stažení je nutná registrace. U ostatních čísel je zdarma pouze seznam článků, prohlížet ho jde bez nutnosti registrace. Celý obsah čísla je dostupný po zaplacení prostřednictvím App Storu (uživatel v něm musí mít zřízený účet).

Aplikace umožňuje jednoduché listování mezi články, zobrazení fotografií přes celou obrazovku včetně popisek a snadnou orientaci ve stažených vydáních. Nové číslo je v aplikaci dostupné obvykle v neděli večer.

Pro studio NewsLab - do září pod názvem Vizuálně coby součást zrušené společnosti PPF Media - je to další podobný digitální počin na tuzemském trhu, podílela se už na aplikacích deníku E15 a veřejnoprávní ČT24 pro iPhone. Kromě toho třeba dodává interaktivní infografiky portálu iHNed.