Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Roman Gallo pomůže časopisové Sanomě s přerodem v digitální firmu

„Proměně bude předcházet personální audit a detailní analýza současného fungování jednotlivých titulů,“ uvedl bývalý šéf PPF Media.

Mediální dům Sanoma Media Praha chystá proměnu svých aktivit. Konzultační a odbornou podporu svěřila firma společnosti GalloMultiMedia, firmě bývalého autora projektu a následně šéfa PPF Media Romana Galla.

Ten předtím spoluzakládal portál iDnes.cz, vedl Hospodářské noviny, stál u zrodu Aktuálně.cz a přerodu Vltava-Labe-Press v multimediální firmu.

Vedení Sanomy si od Gallem vedené transformace slibuje zvýšení ekonomické efektivity, a také výrazné úspěchy na trzích digitálních médií.

„Je zřejmé, že v dnešním, rychle se měnícím světě, je zapotřebí proměňovat se s ním. Předpokládat, že to, co dělalo firmu úspěšnou v minulosti, platí i pro její budoucnost, je naivní a nebezpečné. Schopnost inovovat je klíčem k budoucímu úspěchu nejen ve vydavatelském byznysu,“ prohlásil generální ředitel mediálního domu Josef Havelka.

Za GalloMultiMedia bude spolupráci se Sanomou zastřešovat zakladatel společnosti Roman Gallo.

„Proměně bude předcházet personální audit a detailní analýza současného fungování jednotlivých titulů. Následně navrhneme kroky, které povedou k ještě větší efektivitě provozu redakcí mediálního domu a k jejich multimediálnímu nastavení, které pomůže otevřít nové zdroje příjmů,“ přiblížil.

GalloMultiMedia jako konzultační společnost poskytující poradenské služby v různých oblastech mediálních aktivit. Působí v několika mediálních projektech různých zemí (Egypt či Saúdská Arábie). Nedávno se Roman Gallo stal ředitelem nově vzniklé vývojové laboratoře celosvětové organizace Global Editor Network.