V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Čechům odpadají převodní poplatky, Revolut přidává mezi své měny korunu

Bankovní aplikace Revolut od stejnojmenné firmy, která slouží k převodu peněz po celém světě s aktuálním kurzem a minimem poplatků, zařadila mezi měny, které obsluhuje, českou korunu. Tuzemští uživatelé se tak mohou zbavit všech poplatků, které si některé banky mohou za převod z jiné měny účtovat, a také si v aplikaci mohou založit i vlastní účet v korunách.

Revolut nabízí účty v Českých korunách. Uživatelé platící v korunách do zahraničí se tak mohou vyhnout převodním poplatkům

Revolut nově nabízí účty v českých korunách

Založení účtu v korunách je stejné jako v jiných měnách. Uživatelé si do aplikace nahrají svou českou kartu, ze které bude účet čerpat peníze, a vloží si na něj zvolenou částku; minimum je 300 Kč. Pak už mohou bez dalších poplatků zadávat platby do zahraničí v libovolných měnách.

Aplikace Revolut nabízí také nákup či výměnu kryptoměn, nastavení rozpočtů, na které je možné si v aplikaci šetřit, nebo sdílení účtů s rodinou a přáteli, aniž by oni museli aplikaci mít. Revolut pracuje se zhruba 130 světovými měnami a ve 20 zemích nabízí i výběry z bankomatů zdarma. Uživatelé Revolutu si také mohou zřídit vlastní platební kartu, pomocí které mohou platit opět bez převodních poplatků.

Revolut se s hodnotou 1,7 miliardy dolarů nedávno zařadil mezi nejrychleji rostoucí evropské jednorožce, tedy firmy s hodnotou nad miliardu dolarů. Společnost se nyní chce rozšířit do USA, Kanady, Hong Kongu, Austrálie a na Nový Zéland. V plánu má i vylepšit aplikaci o několik novinek, jako je víc kryptoměn a spuštění prémiových verzí svých účtů, které budou obsahovat i nové finanční nástroje pro obchodování na burze.