V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Celoplošně začíná vysílat Šlágr TV, teleshoppingová stanice Peterkovy České muziky

„Originální, teleshoppingový program s akcentem na hudbu a zábavné žánry“ jde do sítě, v níž je už mimo jiné hudební Óčko.

Šlágr TV se specializuje na lidovou hudbu v nenáročných aranžích. Foto: Šlágr TV

Šlágr TV se specializuje na lidovou hudbu v nenáročných aranžích. Foto: Šlágr TV

Své pilotní celoplošné vysílání dnes odstartovala televize Šlágr TV, zaměřená na lidové písně, country, dechovku, harmoniky či trampskou hudbu. Případný přechod do standardního vysílání je předběžně plánován na duben následujícího roku, uvedla společnost Czech Digital Group, která signál stanice šíří v multiplexu 3, tedy s možností příjmu na 93,5 % území Česka, respektive až pro 95,7 % obyvatel.

Televize Šlágr je projektem vydavatelství Česká muzika, které jí dodává obsah. Licencovanou firmu Šlágr TV vlastní Karel Peterka a Jana Peterková, a to prostřednictvím firmy Česká muzika, v níž oba drží 50 %. Zázemí je v Dubné u Českých Budějovic, Peterkovi v programu sami vystupují.

V licenčních podmínkách slibují „originální, teleshoppingový program s akcentem na hudbu a zábavné žánry“. V průběhu vysílání písní či rozhovorů s tvůrci a interprety tak na obrazovce běží nabídka koupě jejich hudebních a video nosičů, které produkuje Česká muzika.

Šlágr TV nejprve vysílala v rámci zábavního programu Stil TV, jenž startoval na podzim 2011 v kabelech UPC a od ledna 2012 na družici Astra. V červenci 2012 dostala Šlágr TV vlastní satelitní licenci, od 1. srpna pak nahradila právě vysílání, které zase bylo náhradou za zkrachovalou Public TV.

Televize Šlágr doplní ve třetím multiplexu celoplošné vysílání stanice Pětka, Prima Love, hudebního Óčka a křesťanského rádia Proglas. V digitální síti 3 vysílají i v jednotlivých regionech západočeská TV ZAK, moravskoslezská TV Polar, liberecká TV Genus Plus, Jihočeská televize, moravská TV Morava a v Královéhradeckém a Pardubickém kraji Východočeská televize V1.