Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Celostátní deníky navzdory růstu DPH nezdražily, týdeník Respekt ano

  • ČTK
  • 03. 01. 2012 09:50

Celostátní deníky v souvislosti se zvýšením snížené sazby DPH z 10 na 14 % svoji prodejní cenu od 1. ledna 2012 nezvýšily a nemají to v plánu ani pro nejbližší období. Platí to pro Mladou frontu Dnes, Lidové noviny, Hospodářské noviny, Právo i nejčtenější list – deník Blesk.

„Pro nejbližší měsíce zvýšení ceny nechystáme,“ řekl ČTK šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský. Stejně se vyjádřil i šéfredaktor LN Dalibor Balšínek. Aktuálně nebudou zdražovat Blesk, regionální Deník ani Právo, které již zvýšilo svoji cenu o jednu korunu loni v listopadu. „Od ledna zdražovat určitě nebudeme a nemáme ani žádný takový plán pro nejbližší období,“ řekl ČTK šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šabata.

Z týdeníků zvýšil od 1. ledna 2012 svoji prodejní cenu Respekt, nyní stojí 42 Kč místo původních 39 Kč.

„Jak možná víte, vláda se rozhodla plošně zvýšit DPH, což má pro ni příjemný důsledek, že se budou zdražovat tištěná média, a možná tak o ně bude menší zájem. Zvednout cenu musíme i my, ale je férové říct, že se tak neděje jen kvůli záměru vlády. Celkově stoupají náklady na výrobu, takže zdražujeme o tři koruny. Zároveň jsme se ale rozhodli zatím nenavyšovat cenu předplatného,“ uvádí v editorialu šéfredaktor Erik Tabery.

Podle informací ČTK se v nejbližší době nebude zvyšovat cena týdeníků Instinkt a Týden.