Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Čermák se z Economie vrací zpátky do ČEZ

Bývalý předseda představenstva Economie Kamil Čermák povede ČEZ Esco.

  • ČTK
  • 02. 05. 2016 14:50
Kamil Čermák

Kamil Čermák

Bývalý předseda představenstva vydavatelství Economia Kamil Čermák, který minulý týden na svou funkci rezignoval, se vrací do skupiny ČEZ. Od 1. května vede coby generální ředitel prodejní společnost ČEZ Esco, která se zabývá instalací a prodejem úsporných zdrojů pro menší firmy či veřejná zařízení. Uvedla to agentura ČTK s odvoláním na server iDnes.cz.

Čermák se do služeb polostátní energetické firmy vrací po čtyřech letech. Dřív v ní působil jako generální ředitel ČEZ ICT Services, kromě toho vedl aktivity ČEZ v Polsku a prošel i manažerské pozice v rámci ČEZ Prodej.

Čermák zahájil svou kariéru začátkem 90. let jako novinář České televize. Později byl tiskovým mluvčím a poradcem někdejšího ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého, pracoval také jako obchodní ředitel Českého Telecomu či v ČSA. Poslední tři roky se účastnil podnikání Zdeňka Bakaly. Před několika týdny se Čermák stáhl z vedení BM Managementu, který vede investice manželů Bakalových. Na pozici předsedy představenstva Economie rezignoval letos 22. dubna.

ČEZ Esco je prodejní společnost, pokrývající energetické potřeby firem, obcí a institucí. Firma se zabývá energetickým poradenstvím, audity a projekční činností. Kromě toho realizuje třeba výstavbu fotovoltaických elektráren, kogeneračních jednotek, zařízení na výrobu tepla či rozvody elektřiny. Firma také modernizuje veřejné osvětlení ve městech. Ve správě či ve vlastním majetku má přes 18.000 světelných bodů.