Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Čermáková nastupuje do české pobočky Deloitte

Senta Čermáková přichází do Deloitte po 25 letech v technologické Hewlett-Packard.

Senta Čermáková

Senta Čermáková

Partnerkou v poradenské společnosti Deloitte ČR se v březnu stala Senta Čermáková, známá ze svého dlouholetého působení v nadnárodní technologické korporaci Hewlett-Packard. Tam strávila 25 let, odcházela z pozice šéfky globálních zákaznických vztahů (worldwide director of customer programs). Znalosti z mezinárodního technologického prostředí plánuje v novém působišti předávat dovnitř i navenek, zejména vůči mladým.

Prioritami Čermákové, absolventky Fakulty elektrotechnické na ČVUT se specializací na biokybernetiku, v Deloitte tak mají být akcelerace startupů, technologie a inovace, víc mladých talentů, mentoring. „Senta je součástí naší nové vize, jejímž cílem je stát se lídrem na trhu, který inovuje, vzájemně spolupracuje a vnáší do zažitých postupů nový pohled,“ prohlásila vedoucí partnerka Deloitte ČR Diana Rádl Rogerová.