Bermudskou CME, majitele tuzemské televize Nova, plánují koupit společně čínská CEFC a místní skupina Penta, píše Reuters. CME nyní spadá do amerického mediálního koncernu Time Warner.

Černoch z letáku Lidlu je v Česku v nové kampani

Momentální popularity modela Alpha Dia využil tuzemský prodejce čínských mobilů.

Černošský model Alpha Dia, jehož fotografie v letáku diskontního řetězce Lidl tu loni v prosinci vzbudily širokou diskusi, se v Česku objevuje v nové kampani. Firmě Lion Mobile, prodejci čínských mobilů Xiaomi, pomáhá propagovat nový přístroj Mi Mix. Alpha Dia je oficiální tváří modelu pro Česko.

Kampaň prodejce mobilů Xiaomi

Kampaň prodejce mobilů Xiaomi


Kampaň prodejce mobilů Xiaomi

Kampaň prodejce mobilů Xiaomi

„Když můžeme kupovat elektroniku z Číny, nevidím důvod, proč bychom nemohli vídat reklamní fotky s černošským modelem. Přijde mi to naprosto přirozené,“ prohlašuje jednatel firmy Lion Mobile Jiří Opletal. „V Xiaomimobile jsme samozřejmě zvyklí komunikovat například s Číňany. Jsou to úplně odlišní lidé. Jejich zvyky, kultura nebo způsob jednání. Nemá smysl ale předstírat, že takhle odlišní lidé neexistují. Považuji to za hloupé a omezené. I proto jsme nafotili tyhle fotky. Na barvě kůže nebo původu nám prostě nezáleží.“