Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Češi přestávají hledat erotiku v televizi, dostupnější je na internetu

Nejvíce lidé od televize očekávají zábavu, zajímavé příběhy, humor a zpravodajství, zjistila asociace tuzemských stanic.

Spokojenost Čechů s nabídkou televizních programů roste. Se šíří televizní nabídky je spokojených 65 % diváků, o 12 procent více než před rokem. Od televize přitom lidé očekávají především zábavu, zpravodajství a humorný obsah. Na rozdíl od dřívějška je již tolik netáhne erotika.

Vyplývá to z výzkumu životního stylu, který pro Asociaci televizních organizací (ATO) zpracovala výzkumná agentura Mediaresearch.

Narůstající spokojenost podle agentury úzce souvisí především s probíhající digitalizací televizního vysílání. Ta totiž domácnostem nabídku programů významně rozšířila. Nové televizní programy by však přesto uvítalo 52 % lidí, o čtyři procenta méně než před rokem.

Výroky o médiích

Nejvíce lidé od televize očekávají zábavu - ze 68 % - zajímavé příběhy, humor a zpravodajství. Pro všechny tři posledně zmíněné varianty se vyslovilo shodně 65 % dotázaných.

Očekávání spjatá s televizí

Naopak klesá zájem o erotiku. Od přelomu let 2003 a 2004, kdy se uskutečnil první průzkum, se zájem o erotický obsah pozvolna snížil o šest procent až na současných 32 %. „S největší pravděpodobností zájem diváků snižuje snadná dostupnost erotického obsahu na internetu,“ uvádí agentura.