Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Češi přebírají od Rakušanů správu Intersnacku v Chorvatsku

Aktivity výrobce pochutin Intersnack v Chorvatsku a jeho exportních zemích Bosna a Hercegovina, Kosovo a Černá hora přecházejí od ledna ze správy Rakouska do gesce managementu pro střední a východní Evropu. Řízení regionu, který pokrývá oblast celé Jugoslávie, tak nově spadá pod Pavla Šercla, generálního ředitele středoevropské divize Intersnacku.

Pavel Šercl. Foto: Radana Čechová

Pavel Šercl. Foto: Radana Čechová

Konkrétně jde o firmu Adria Snack Company (ASC Croatia), kterou Intersnack loni koupil. „Nyní se hlavně soustředíme na začlenění chorvatské společnosti s jejími exportními zeměmi do regionu střední a východní Evropy, abychom sladili jednotlivé procesy a nastavili stejný model řízení,“ přibližuje Šercl. Právě jemu je nyní přímo zodpovědný současný managing director ASC Croatia Dubravko Folnovic.

“V současnosti Intersnack na chorvatském trhu nabízí jak lokální značky, jako je například Čipi, tak produkty mezinárodní značky Chio. Se změnou ve vedení společnosti bude postupně docházet i k revizi celého produktového portfolia na chorvatském trhu. To se následně odrazí také ve změně marketingové strategie a jednotlivých kampaní,” oznámila firma.