V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Češi přebírají od Rakušanů správu Intersnacku v Chorvatsku

Aktivity výrobce pochutin Intersnack v Chorvatsku a jeho exportních zemích Bosna a Hercegovina, Kosovo a Černá hora přecházejí od ledna ze správy Rakouska do gesce managementu pro střední a východní Evropu. Řízení regionu, který pokrývá oblast celé Jugoslávie, tak nově spadá pod Pavla Šercla, generálního ředitele středoevropské divize Intersnacku.

Pavel Šercl. Foto: Radana Čechová

Pavel Šercl. Foto: Radana Čechová

Konkrétně jde o firmu Adria Snack Company (ASC Croatia), kterou Intersnack loni koupil. „Nyní se hlavně soustředíme na začlenění chorvatské společnosti s jejími exportními zeměmi do regionu střední a východní Evropy, abychom sladili jednotlivé procesy a nastavili stejný model řízení,“ přibližuje Šercl. Právě jemu je nyní přímo zodpovědný současný managing director ASC Croatia Dubravko Folnovic.

„V současnosti Intersnack na chorvatském trhu nabízí jak lokální značky, jako je například Čipi, tak produkty mezinárodní značky Chio. Se změnou ve vedení společnosti bude postupně docházet i k revizi celého produktového portfolia na chorvatském trhu. To se následně odrazí také ve změně marketingové strategie a jednotlivých kampaní,“ oznámila firma.