Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Česká satelitní Retro Music Television začne vysílat i v kabelové UPC

Dosud vysílala jen na satelitu, do sítí UPC se dostává rok a půl po zahájení vysílání.

Počínaje úterkem 1. listopadu budou moci zákazníci kabelové televize UPC naladit českou hudební stanici Retro Music Television. Bude součástí nabídky Standard. Dosud vysílala jen na satelitu, do sítí UPC se dostává rok a půl po zahájení vysílání.

Na satelitu je vysílání Retro Music Television placené, rozvody UPC tak představují další zdroj příjmů. Právě poplatky od zákazníků satelitních a kabelových operátorů mají být podle loňského vyjádření vedení stanice hlavním zdrojem výdělku televize Retro, reklama jen doplňkovým.

Retro Music Television vysílá hudební klipy z 60. až 90. let 20. století s důrazem na českou a slovenskou produkci. O víkendu dává pořady pro děti, klipy z filmů, speciál pro trampy a chalupáře a v neděli pozdě večer erotické klipy.

Startovala loni 30. března, v pražské Laterně Magice, s heslem „konečně uvidíte hudbu, na které jste vyrůstali“ - vytkla si za cíl uvádět hudební klipy populárních umělců, kteří v Československé televizi za normalizace nehráli.

Za stanicí stojí někdejší zakladatelé jiné hudební televize Óčko, která dnes patří mediální skupině Mafra, Pavel Attel (zakladatel a v letech 2003 – 2007 člen představenstva a programový ředitel Óčka), Jiří Němeček (zakladatel a v letech 2002 – 2007 ředitel a předseda představenstva, později ředitel rozvoje Óčka) a Lenka Tesařová (v letech 2003 – 2007 šéfdramaturgyně Óčka).

Ještě spolu s Němečkovým bratrem Vladimírem vlastní přes společnost 11 TV Production firmu Hudební televize, která drží dvanáctiletou satelitní licenci na vysílání stanice Retro, nonstop, 24 hodin denně. Pro nový program loni využili už zbudované zázemí televizní produkční společnosti, založené v roce 2001.