Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Síť Management Mania startuje naostro

Sociální profesní síť, založená Davidem Melicharem a Jiřím Benešem, jde do provozu.

David Melichar a Jiří Beneš

David Melichar a Jiří Beneš

Oficiálního spuštění se po pilotním provozu dočkala sociální síť Management Mania, vytvořená českými vývojáři a financovaná konzultační firmou Cortis Consulting Davida Melichara. Management Mania, kterou Melichar spoluzaložil s vývojářem Jiřím Benešem, se zaměřuje na firmy a znalostní profese a prezentuje se jako profesní síť, která spojuje lidi se společnými znalostmi a zájmy a také firmy a jejich služby či produkty. 

„Projekt využívají studenti českých vysokých škol jako znalostní, vzdělávací a současně kontaktní síť. Aktuálně jsme citováni v téměř 4.000 diplomových a semestrálních pracích. Mezi nejaktivnější uživatele patří studenti brněnské Masarykovy Univerzity, zlínské Univerzity Tomáše Bati, Institutu veřejnoprávních a profesních studií v Praze a Vysokého učení technického v Brně,“ tvrdí Melichar. 

Management Mania podle něj buduje jednotné místo, kde se mohou lidé zabývat osobním rozvojem, čerpat informace, navazovat pracovní vztahy nebo třeba sehnat zakázky. Projekt je však určen i pro firmy, kterých je podle Melichara v síti aktuálně přes 3.000. 

Celá síť má víc částí, které řeší různé oblasti podnikání, jako je AppMania, tržiště podnikových, převážně cloudových aplikací s hodnocením uživatelů, JobMania, což je tržiště pracovních nabídek, nebo EduMania, tržiště vzdělávacího obsahu a nabídky různých online i onsite vzdělávacích akcí. 

První verze projektu byla spuštěna v režimu v roce 2012 a postupně přešla na veřejnou testovací beta verzi. V současnosti sdružuje síť 6.000 veřejných uživatelů plus další s neveřejným profilem. Polovinu návštěvníků sítě tvoří Češi, druhá půlka se skládá z lidí ze Slovenska, Spojených států amerických, Indie, Británie, Austrálie, Německa a dalších zemí.