Česká spořitelna a mBank přidaly placení hodinkami Garmin a Fitbit

Platba chytrými hodinkami probíhá jejich prostým přiblížením terminálu

Platba chytrými hodinkami probíhá jejich prostým přiblížením terminálu

Klienti České spořitelny a mBank mohou nově platit bezkontaktně pomocí chytrých hodinek, prostřednictvím služeb Garmin Pay a Fitbit Pay. Do mobilních aplikací bank v telefonu stačí zadat údaje o kartě Visa nebo Mastercard a aktivovat si ji pro placení hodinkami.

Česká spořitelna tak po spuštění Apple Pay a Google Pay doplňuje nabídku bezkontaktních platebních metod, při kterých není nutné mít u sebe fyzicky plastovou kartu. „Zájem klientů o placení pomocí chytrých telefonů a hodinek je obrovský. Bezkontaktní platby jsme poprvé spustili před rokem prostřednictvím vlastní aplikace Poketka a po letošním rozšíření platebních metod o služby Apple Pay či Google Pay se počet klientů, kteří platí mobilním zařízením, zvýšil na víc než 120.000,“ přibližuje Jan Hailich, manažer platebních řešení v České spořitelně.

Bezkontaktní platby prostřednictvím hodinek Garmin nebo Fitbit v Česku podporují též Komerční banka, Moneta nebo mBank, která tuto službu spustila pro majitele karet Visa letos v srpnu. „V současné době vlastní tento typ karet víc než tři čtvrtiny našich klientů, v blízké době však samozřejmě chceme rozšířit stejné služby i pro zákazníky využívající karty Mastercard,“ uvedl Zdeněk Rys, který je zodpovědný za řízení strategických projektů mBank.

Placení a výběry v bankomatu pomocí hodinek probíhají jejich přiložením k terminálu nebo k bezkontaktní čtečce. Aby zůstala data uživatelů v bezpečí, generuje se pro každou platbu jednorázový token, ani obchodníci tak nezískávají údaje o zákaznících. Pokud si uživatel hodinky sundá, automaticky se zamknou a pro další platbu je nutné nejprve zadat PIN.