Česká spořitelna spouští bezkontaktní platby mobilní aplikací

Česká spořitelna od srpna umožňuje bezkontaktní platby mobilním telefonem. Ke zprostředkování plateb využívala banka původně novou aplikaci Saifu, která funguje na bázi NFC a určená je pro uživatele zařízení se systémem Android, jež musí podporovat funkci NFC, uživatelé musí zároveň vlastnit debetní kartu Visa. V současnosti je aplikace z obchodu Google Play stažena z důvodu shody názvu aplikace s jinou od společnosti Paymaster. Ta vlastní na použití názvu „Saifu“ ochrannou známku. Česká spořitelna proto zvažuje přejmenování aplikace. Všem klientům banky, kteří si ji stihli stáhnout, má však dál fungovat bez problémů.

Aplikace uživatelům nabízí nejen mobilní platby, ale také možnost vygenerovat si takzvanou jednorázovou platební kartu, jejíž číslo zanikne ihned po provedení platby. Jednorázová platební karta tak klientům poskytuje v tuto chvíli unikátní ochranu například při platbách v některých e-shopech, které nedostatečným způsobem chrání zákaznická data.

V budoucnu plánuje Česká spořitelna nabídnout podobnou možnost i uživatelům zařízení s iOS, jen v jiné aplikaci. „Předpokládáme, že v průběhu roku 2019 nabídneme bezkontaktní platby přímo v rámci v mobilní aplikace George. Pokračujeme v jednáních s představiteli společností Google a Apple o potenciálním využití platebních aplikací Google Pay a Apple Pay v rámci mobilní aplikace George,“ uvedl tiskový mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Aplikace nyní nabízí také slevový program, který v tuto chvíli zahrnuje nabídku více než stovky prodejců a funguje jako okamžitá sleva na zakoupený produkt.

Saifu nabízí při prvním použití jednoduchý návod.

Saifu nabízí při prvním použití jednoduchý návod.

Platba probíhá stejně, jako s bezkontaktní platební kartou

Platba probíhá stejně, jako s bezkontaktní platební kartou

U plateb nad 500 Kč je stejně jako u karty potřeba zadat PIN

U plateb nad 500 Kč je stejně jako u karty potřeba zadat PIN