Jak koronavirus dopadá na média, marketing a maloobchod v Česku? Čtěte ve speciální příloze.

Česká televize konečně zveřejnila svůj rozpočet na letošní rok

Na naléhání bývalého radního Českého rozhlasu a publicisty z Britských listů Štěpána Kotrby včera Rada České televize zveřejnila detailní rozpočet veřejnoprávního média, na něž dohlíží, pro rok 2012.

Na poslední schůzi rady tuto středu se o zveřejnění detailních údajů rozpočtu vedla dlouhá debata. Osobně se jí účastnil jako host právě Kotrba, který tvrdí, že podle zákona měl být dokument na webu už 14. ledna, tedy tři dni po projednání, jak ukládá zákon.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák v průběhu středeční diskuse podotkl mimo jiné, že dokument stejně koluje mezi novináři, tudíž dát ho na web oficiálně není problém, vyhradil si jen možnost začernit vybrané údaje, které by Českou televizi na trhu konkurenčně znevýhodnily.

Konkrétně tak třeba není možné vyčíst, za kolik hodlá televize nakupovat nové přenosové vozy - to je logické, poněvadž je hodlá vybrat v tendrech. Méně pochopitelné je začernění údajů u kolonky odměny za vedení evidence koncesionářů a výběr poplatků, za což letos televize zaplatí přes 125 milionů Kč.