Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

ČT natočí druhou řadu úspěšného dokumentu o čerstvých matkách Čtyři v tom

Dalších šest dílů chce mít televize připraveno do vysílání na příští rok.

Série o čerstvých matkách od čerstvých matek na ČT2 zabodovala. Foto: ČT

Série o čerstvých matkách od čerstvých matek na ČT2 zabodovala. Foto: ČT

Česká televize chce příští rok nabídnout druhou řadu docusoap Čtyři v tom zaměřenou na porod a rané mateřství čtyř žen. ČTK to dnes řekla mluvčí ČT Michaela Fričová. První řada pořadu, kterou ČT vysílala od poloviny ledna do poloviny února, dosáhla nadprůměrné sledovanosti. Formát docusoap kombinuje prvky dokumentu a seriálu.

„Mohu potvrdit, že včera byla na programové radě schválena druhá řada úspěšné docusoap Čtyři v tom. Dalších šest dílů bychom chtěli mít připraveno do vysílání na příští rok,“ řekla ČTK Fričová. Dokumentární seriál, který ČT vysílala v neděli od 20 hodin na druhém programu, sledovalo v průměru 343 tisíc lidí starších 15 let při podílu na publiku osm procent.

Pořad Čtyři v tom, jehož další hrdinky tvůrci nyní hledají mimo jiné i přes facebookovou stránku pořadu, tak dosáhl více než dvojnásobného podílu oproti loňské průměrné sledovanosti ČT2. Na druhý program ČT se loni v období prime timu mezi 19.00 a 23.00 dívalo v průměru 3,5 % televizních diváků.

Docusoap zachycuje skutečné postavy, které ale diváci před kamerou vidí v předem promyšlených situacích. Ve stejném formátu ČT v roce 2010 vysílala dokumentární seriál Ptáčata aneb Nejsme žádná béčka o romských dětech.