V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Česká televize, studio Barrandov a RWE budou podporovat české filmy společně

  • ČTK
  • 06. 07. 2012 14:14
Zleva Michal Dolana, Martin Chalupský, Petr Dvořák, Petr Tichý, Martin Herrmann na konferenci ve Varech

Zleva Michal Dolana, Martin Chalupský, Petr Dvořák, Petr Tichý, Martin Herrmann na konferenci v Karlových Varech

Zástupci České televize podepsali dnes na karlovarském festivalu s energetickou společností RWE, barrandovským filmovým studiem a jejich filmovou nadací rámcovou dohodu o podpoře českého filmu. Koordinovat aktivity budou od roku 2013, dohoda jim umožní společně realizovat koprodukční filmové projekty a marketingové aktivity, podporovat studentskou tvorbu a využívat nadací oceněné scénáře.

Propojí se přitom odborné, technické a finančního zázemí všech subjektů, což má zvýšit efektivitu a účelnost vynakládaných prostředků na podporu domácí tvorby. Spolupráce se neomezí jen na filmovou a dokumentární tvorbu. Česká televize i RWE jsou partnery Letní filmové školy Uherské Hradiště. I s barrandovským studiem se potkávají na FAMU a při většině významných projektů v podpoře audiovizuální tvorby.

„Spolupráce s Českou televizí rozšíří dosavadní možnosti realizace oceněných scénářů, uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý. „Možnost prvního výběru scénářů, které vzejdou z nadace, bude mít Česká televize,“ upřesnil. Jak bylo dále řečeno, spolupráce s Barrandovem se týká filmového studia, nikoli stejnojmenné televizní stanice.