Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Česká televize testuje s ČT24 na satelitu hybridní vysílání HbbTV

Multimediální aplikace v televizoru zatím umožňuje ozkoušet si přijímač nebo vyhledávání v německé verzi internetové Wikipedie.

Česká televize ve spolupráci se společností Aivel Technologies začala testovat multimediální aplikace v systému hybridní televize HbbTV. Probíhá v rámci zpravodajského programu ČT24 na satelitu Astra 3A na pozici 23,5° E. Prostřednictvím hybridního vysílání chce Česká televize umožnit divákům vybírat si z online archivu ČT libovolné pořady.

Rozcestník hybridního vysílání ČT24. Foto: Česká televize

Rozcestník hybridního vysílání ČT24. Foto: Česká televize

Jako hlavní rozcestník, menu, slouží aplikace DVB Portál. Momentálně obsahuje stručné informace o technologii HbbTV, informace o vlastním testovacím vysílání a poskytuje přístup ke dvěma dalším multimediálním aplikacím – aplikaci Test sloužící k otestování digitálních přijímačů s HbbTV funkcionalitou a demo aplikaci Wikipedie poskytující přístup do této internetové encyklopedie (demo v německé verzi).

„V budoucnosti budou v DVB Portálu přibývat další aplikace,“ slibuje ČT.

Pro příjem hybridního vysílání je potřeba digitální satelitní přijímač s vestavěnou podporou HbbTV naladěný na satelitní vysílání programu ČT24 ze satelitu Astra 3A. Seznam vhodných přijímačů a další informace poskytuje web www.dvbportal.cz.

Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) je nová evropská platforma zaměřená na společné využití televizního vysílání a širokopásmového připojení k internetu. HbbTV přináší divákům nové služby poskytovatelů obsahu, tedy televizních stanic, jako je interaktivní televize, video na přání (VOD), interaktivní reklama, personalizace obsahu, hlasování, hry či sociální sítě i služby spojené s vysílaným programem, jako teletext a elektronický programový průvodce (EPG).

Ač televize oznamuje test další novinky, stále ještě neuvedla avizovaný widget pro televizory Samsung, který si bude umět také „sahat“ do online archivu a jehož uvedení slibovala na leden 2011. Zdržení je prý na straně Samsungu. O podobných službách jedná také s dalšími výrobci.

Takto má vypadat online archiv pořadů iVysílání v aplikaci pro televizory Samsung. Foto: ČT

Takto má vypadat online archiv pořadů iVysílání v aplikaci pro televizory Samsung. Foto: ČT