V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

České Dentsu má nově šéfku HR, je jí Moravcová

Nina Moravcová

Nina Moravcová

Do české pobočky japonské agenturní sítě Dentsu Aegis nastoupila začátkem září Nina Moravcová na nově zřízenou pozici ředitelky HR. Jejím primárním úkolem je sjednotit procesy v této oblasti napříč všemi 13 agenturami, které do Dentsu Aegis Network v Česku spadají (Adexpres, Bistro, Bistro Social, Gong PR, Pragonauts, Vizeum, Carat, Isobar, iProspect, Dentsu X, Amnet, Amplifi, Spectra), budovat značku zaměstnavatele a připravit plán náboru a rozvoje talent managementu. Na starosti bude mít tříčlenný tým. Ten měl dosud na starosti především nábor nových lidí a interní komunikaci. Moravcová má doplnit procesní a strategický rozměr. „Složitost současného trhu práce a směr vývoje trhu marketingových agentur si vyžaduje preciznost a schopnost se od zbytku odlišit jasně definovanou pozicí,“ uvedla. „V první řadě nás čeká zautomatizování administrativní části HR a také plán rozvoje a strategie náboru pro příští měsíce, protože i my bojujeme s nedostatkem lidí na trhu práce.“

„Pozice Niny ve firemní struktuře je úplně nová. K restrukturalizaci oddělení nás dovedla nejen neutěšená situace na trhu práce, ale také směr, kam se náš byznys ubírá. Už nejsme jen mediální a komunikační agentury, čím dál častěji se stavíme do role byznys konzultantů, a to si vyžaduje úplně nový přístup k náboru lidí. Právě teď je ta vhodná chvíle k tomu, abychom se na novou etapu začali připravovat i po strategické stránce řízení lidských zdrojů. Zároveň je potřeba v tomto kontextu vystupovat jednotně napříč všemi agenturami,“ komentuje ředitel Dentsu Aegis Network v Česku Petr Chajda.

Moravcová získala inženýrský titul z ekonomie a managementu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ještě před ukončením studia v roce 2011 nastoupila do oddělení lidských zdrojů operátora T-Mobile, v roce 2014 pak přešla na obdobnou pozici do Generali, kde měla na starosti region střední a východní Evropy.