České festivaly spouštějí online United Live Radio

Internetové rádio má vysílat měsíc. Jeho šéfem je Moimir Papalescu. Číst bude Jakub Horák.

Organizátoři festivalů, hudební promotéři a další lidé spustili nekomerční internetové rádio United Live Radio, které má lidem v době bezpečnostních opatření kvůli pandemii koronaviru nahradit nedostatek zážitků z klubů, sálů a festivalů. Kromě hudby posluchačům představí i specializované pořady. Rádio začalo vysílat v pátek 10. dubna, naladit ho bude možné po 30 dní. Novinka začala fungovat na platformě Rádia.cz z rozhlasové skupiny Media Bohemia.

Cílem projektu je propojit fanoušky, kterým chybí živá hudba, s organizátory koncertů a dalších hudebních akcí. „I přes nesnadnou situaci se organizátoři a umělci snaží fungovat dál a přinášet svým fanouškům to, co umí nejlíp - magický zážitek z kvalitní hudby,“ uvedli organizátoři.

Ředitelem rádia se stal Moimir Papalescu, dramaturg festivalu United Islands a člen skupin The Nihilists, Vanessa, Gun Dreams, Magnetik a Die alten Maschinen. Ten bude pravidelně v pořadu Stroj času provázet výběrem ze svého archivu. Hudební ředitelka festivalu Metronome Prague Barbora Šubrtová představí hlavně hudbu, která bude návštěvníky čekat na letošním ročníku festivalu. Organizátoři festivalu Brutal Assault nabídnou výběr ze současné metalové scény. S vlastním tematickým pořadem se plánuje připojit i festival Let It Roll a Audio Zoo, nebo hudební publicista Ondřej Bezr za Blues Alive. Každý den v rámci pořadu Koncert, který nebyl přivítá rádio v přímém přenosu vybraného umělce, jehož koncert byl zrušený.

Kromě hudebních pořadů program nabídne podcasty nebo reprízu původní talk show Eccentric Talk Jakuba Horáka z webu G.cz. Ten bude o nedělích číst ochutnávky ze své nové knihy.

Za projektem stojí přední české festivaly, kluby a haly, konkrétně Beats for Love, Benátská noc, Blues Alive, Brutal Assault, JazzFest Brno, Folklórní léto, Festival Svojšice, Let It Roll, Metronome Prague, Open Air Musicfest Přeštěnice, Pražské jaro, Respect Festival, Slovácké léto, Struny podzimu, Štěrkovna Open Music, United Islands, Forum Karlín, Fource Entertainment, Joe’s Garage, Live Nation, Obscure Promotion či 10:15 Entertainment.