České mediální firmy Penty čeká fúze

Firmy kolem Vltava-Labe-Press se letos spojí do jediné, sestěhují se a zřejmě změní název.

Vltava-Labe-Press se má přestěhovat do budovy Aviatica komplexu Waltrovka, který Penta buduje nad pražskou Radlickou

Vltava-Labe-Press se má přestěhovat do budovy Aviatica komplexu Waltrovka, který Penta buduje nad pražskou Radlickou. Repro: aviatica.cz

České mediální firmy čerstvě v držení invetiční skupiny Penta s letošním létem sfúzují. Týkat se to má jak mateřského vydavatelství Vltava-Labe-Press, tak jeho časopisecké dceřinky Astrosat Media, provozovatele digitálních magazínů Tablet Media, grafické laboratoře Newslab a výhledově i čerstvě koupené firmy Webfarm, která provozuje inzertní web Cars.cz.

Médiáři to dnes řekl výkonný ředitel Vltava-Labe-Press Milan Mokráň. „Záměr je mít jednu firmu,“ uvedl. Fúze je podle něj naplánovaná k 1. červenci. Pravděpodobné přitom je, že budoucí jediná mediální firma Penty dostane nový název.

V září pak čeká zmíněná vydavatelství stěhování do nového objektu Aviatica v areálu Waltrovka, která Penta zbudovala v pražských Jinonicích. V jednom obřím newsroomu tak mají sedět nově spojená centrální a pražská redakce Deníku, lidi z tabletového Dotyku i týmy jednotlivých časopisů. Nový newsroom nad Radlickou má pojmou kolem 250 lidí.

Zmíněná čerstvá koupě Cars.cz není jedinou transakcí, kterou chce Vltava-Labe-Press posílit online. „Jednáme o dalších akvizicích v digitální oblasti,“ uvedl výkonný ředitel Mokráň. Dodal, že vedle výše popsané fúze je ve hře taky varianta, že digitální aktivity skupiny se vydělí do dceřiné společnosti.